Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Sandały damskie

8 artykuł artykułów

Sortuj

 

Sandały damskie na outdoorowe wyprawy

Tym razem nie na koturnie, obcasie czy słupku, bez zbędnych dekoracyjnych ozdób i pasków, czyli sandały damskie w wersji sportowej. Istnieje powszechne przekonanie, że buty turystyczne oraz trekkingowe powinny być zakryte, sięgać najlepiej za kostkę, mieć grubą podeszwę, a także być wykonane z wodoodpornych materiałów. Trudno temu zaprzeczyć! Są jednak okoliczności, w których przyda się znacznie lżejsze obuwie, np. kiedy po przejściu kilku kilometrów skalistą ścieżką, pojawi się utwardzona droga. To dobry moment na odpoczynek dla Twoich stóp. Wyjmujesz z plecaka sandały damskie i zmieniasz obuwie. Czujesz tę ulgę?

Trekkingowe sandały damskie

Bieżnik w takich butach musi nawiązywać do typowych butów trekkingowych. Oczywiście podeszwa będzie cieńsza, o mniej agresywnym charakterze, lecz powinna zapewniać dobrą przyczepność. Za stabilność stopy odpowiadają paski, zapinane najczęściej na rzepy. Ważna jest też amortyzacja, którą zawdzięczamy podeszwie środkowej wykonanej z pianki EVA. W naszym sklepie dostępne są również sandały damskie bardziej zabudowane, zapewniające wyjątkowo dobre trzymanie – zostały wykonane z lekkich materiałów oraz posiadają specjalne otwory dla lepszej wentylacji.

Zabierz je ze sobą w góry!

Zadbaj o swoje stopy, które w górskich warunkach narażone są na ogromne obciążenie. Kiedy to możliwe, daj im odpocząć. Zmień buty trekkingowe na sandały damskie na odcinkach pokrytych asfaltem, szlakach łatwiejszych technicznie, takich jak drogi gruntowe czy dobrze utwardzone ścieżki, a także w trakcie przeprawy przez strumyk. Idealnie sprawdzą się podczas odpoczynku oraz w schronisku i na biwaku. Jak widzisz, ich obecność w Twoim górskich plecaku nie jest bez znaczenia. Sandały damskie w sklepie Decathlon dostępne są w wielu kolorach i wzorach. Różnią się też zastosowanymi technologiami. Wykorzystasz je na pewno podczas wakacyjnych wyjazdów, weekendowych wypadów nad jezioro, jak również na co dzień podczas spacerów po parku, lesie i mieście.