Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Czapki damskie

128 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Czapki damskie na lato i zimę

Przez głowę ucieka bardzo dużo ciepła, co zwiększa ryzyko pojawienia się niechcianego przeziębienia. Jest też narażona na niekorzystny wpływ promieniowania słonecznego. Mocno świecące słońce może być przyczyną nie tylko dyskomfortu, lecz także udaru i złego samopoczucia. Jeżeli uprawiasz sport na świeżym powietrzu, w Twojej szafie muszą się znaleźć czapki damskie sportowe. Wybierz model najlepiej odpowiadający Twojej aktywności, dopasowując go do warunków, w jakich trenujesz.

Czapki damskie sportowe na zimowe i jesienne chłody

Zimą wybieraj czapki przede wszystkim ciepłe, chroniące przed chłodem zarówno głowę, jak i uszy. Zapobiegają one nadmiernej utracie ciepła, ale też sprzyjają zdrowym zatokom. Zimowe czapki damskie wykonane są z różnych materiałów. Na narty możesz wybrać model z wełny, który zapewnia dobrą termoizolację, a luźniejszy splot przyczynia się do lepszej ochrony przed zimnem. Doskonale sprawdzą się też czapki wykonane z akrylu, materiału o właściwościach podobnych do wełny, jednak bardziej elastycznego. Nie mniej ważny jest krój. Czapka musi dobrze przylegać do głowy. Pod kask doskonale sprawdzają się lekkie, idealnie dopasowane kominiarki.

Biegasz zimą? Również potrzebujesz ochrony dla swojej głowy. Czapki damskie do biegania powinny charakteryzować się oddychalnością, aby dobrze odprowadzały wilgoć podczas intensywnego treningu.

Czapki damskie sportowe na letnie upały

Słońce oznacza nie tylko przyjemność, lecz także ryzyko udaru słonecznego. Planujesz wakacyjny wyjazd, regularnie biegasz, lubisz spędzać aktywnie czas nad jeziorem? Polecamy Ci czapki damskie z daszkiem, dzięki którym zapobiegniesz udarom słonecznym i osłonisz oczy przed nadmiernym słońcem.

Czapki damskie stanowią przede wszystkim ochronę głowy. Nie zapominaj o nich przy okazji zimowych oraz letnich aktywności. Dobra czapka powinna być wygodna, wykonana z materiałów naturalnych lub syntetycznych. W okresie zimowym powinna zakrywać uszy, a latem osłaniać oczy.