Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Opaski na głowę damskie

24 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Opaski na głowę damskie – alternatywa dla czapki

Ochrona głowy przed chłodem jest ważna, szczególnie zimą. Podczas aktywności fizycznej poprawia Twój komfort i ogranicza ryzyko nadmiernej utraty ciepła. Nie zawsze jednak warunki pogodowe wymuszają na Tobie tak dużą ochronę głowy. Dla organizmu równie niebezpieczne jak wychłodzenie jest przegrzanie. Strój sportowy powinien być dopasowany do pogody, dlatego w okresie wiosennym oraz jesiennym czapki zastępuje się często opaskami na głowę damskimi. Są mniej ciepłe, ale zapewniają skuteczną ochronę uszu, zatem będą dobrym wyborem np. na wiosenną wyprawę rowerową, poranny jogging jesienią czy gimnastykę w parku w marcowy weekend.

Opaski na głowę damskie – krótka charakterystyka

To mniej ciepła, lecz wygodna alternatywa dla czapek. Zasłania uszy, chroniąc je przed zimnem. W zależności od przeznaczenia wykonuje się ją z polaru, akrylu lub poliestru. Pierwsze dwa materiały zapewniają lepszą termoizolację, dlatego są wybierane do zimowych aktywności. Z kolei poliester, materiał lżejszy, wyróżnia się doskonałą oddychalnością. Takie opaski na głowę damskie gwarantują bardzo dobre odprowadzanie wilgoci, przez co znalazły swoich zwolenników wśród kolarzy i biegaczy. Szybko schną, dzięki czemu nie wywołują dyskomfortu związanego z nieprzyjemnym uczuciem zimna. Opaski na głowę damskie muszą być elastyczne, dlatego przy ich produkcji wykorzystuje się również rozciągliwy elastan. Bardzo dobrze dopasowują się do głowy, przylegając do niej. Możesz je z powodzeniem nosić pod kaskiem rowerowym.

Włosy pod kontrolą

Opaski na głowę damskie mają jeszcze bardzo ważną dla kobiet zaletę. Sprzyjają zawsze dobrze prezentującej się fryzurze. Z łatwością ułożysz włosy i ujarzmisz niesforne kosmyki, wyglądając dobrze nawet podczas biegania, jazdy na rowerze czy innej intensywnej aktywności. Wystarczy, że zepniesz włosy w wysoki kok lub zwiążesz w kucyk oraz założysz opaskę. Sprawdź także damskie czapki zimowe.