Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Kurtki puchowe, pikowane damskie

9 artykuł artykułów

Sortuj

 

Kurtki puchowe damskie – modne i ciepłe puchówki

Znalazły swoje zastosowanie w codziennym życiu, ale też w sporcie. Kurtki puchowe damskie charakteryzują się niezwykłymi właściwościami izolacyjnymi, zapewniają skuteczną ochronę przed chłodem nawet przy ekstremalnie niskich temperaturach. Kurtka wypełniona puchem przez wiele lat była podstawowym elementem ekwipunku alpinistów, dla których stanowiła jedyny słuszny wybór, który pozwolił sprostać mrozom panującym w środowisku wysokogórskim. Dzisiaj kurtka puchowa damska jest noszona już nie tylko przez alpinistów. Wiele kobiet traktuje ją jako rodzaj okrycia wierzchniego podczas turystycznych wypraw czy szczególną ochronę przed zimnem na co dzień.

Dlaczego kurtka puchowa damska może Ci się przydać?

Jest wypełniona puchem, doskonałym izolatorem ciepła o niskiej wadze. Wykazuje naturalną zdolność do magazynowania i zatrzymywania powietrza, co sprawia, że zatrzymuje ciepło produkowane przez ciało. Kurtki puchowe damskie wykazują zdolność do kompresji, co jest ich kolejną ważną zaletą. Pomimo swojego niepozornego wyglądu sprawdzą się w naprawdę ekstremalnych warunkach. Zabierz ją na zimową wyprawę w góry, trekking po nizinnych terenach lub noś na co dzień, kiedy zima zaskoczy Cię siarczystym mrozem.

Puchówka na mróz, deszcz i śnieg

Kurtki puchowe damskie charakteryzują się ciepłym wypełnieniem. Aby jednak zapewniły Ci dodatkową ochronę przed deszczem i śniegiem, muszą dodatkowo posiadać hydrofobową powłokę, która zapewnia im odporność na niekorzystne warunki pogodowe. Niektóre modele posiadają także pas przeciwśniegowy oraz mankiety zapobiegające przedostawaniu się śniegu. Puchówka musi być też praktyczna, posiadać kieszenie zewnętrzne i wewnętrzne, najlepiej zapinane na zamek.

Kurtka puchowa damska musi się dobrze sprawdzić w ekstremalnych warunkach, ale też powinna cechować się modnym wyglądem. Sprawdź, jak Decathlon łączy funkcjonalność z najnowszymi trendami. W naszej ofercie znajdziesz puchówki w mocnych, wyrazistych, jak również stonowanych, uniwersalnych kolorach. Kurtki świetnie dopasowują się do sylwetki, dzięki czemu, pomimo niekiedy niesprzyjającej aury, będziesz wyglądała doskonale. Sprawdź także buty zimowe damskie.