Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Buty trekkingowe męskie

10 artykuł artykułów

Sortuj

 

Buty trekkingowe męskie – symbol ekwipunku taternika

Lubisz pokonywać trudne górskie szlaki i zdobywać coraz wyższe szczyty? A może preferujesz mniej wymagający teren, ale nie wyobrażasz sobie wakacji bez długich wędrówek? W każdych warunkach będziesz potrzebować dobrego obuwia, które na pewno nie przypomina Twoich sportowych butów do joggingu. Trudny teren i zmienne warunki pogodowe zwiększają ryzyko kontuzji. Wystarczy chwila nieuwagi, aby poślizgnąć się na kamieniu czy niewłaściwie postawić stopę. Na takie wyprawy polecamy trekkingi męskie, czyli buty, którym niestraszne są żadne warunki oraz ścieżki. Już ich wygląd wskazuje na szczególne przeznaczenie. Są cięższe od typowych butów sportowych, mają grubszą podeszwę, niekiedy też wyższą cholewkę, a ponadto buty trekkingowe męskie wykonane są z innych materiałów, niekiedy nawet naturalnej skóry.

Z jakiego materiału wykonane są trekkingi męskie?

Przy wyborze butów uwzględnij warunku pogodowe, jakie panują o danej porze roku. W znaczącym stopniu od tego zależy, czy Twoje trekkingi męskie powinny być wykonane ze skóry, tkaniny, mieć dodatkowo membranę, czy też nie. Modele z tkaniny są lżejsze, zatem dobrze sprawdzą się podczas letnich i wiosennych wędrówek, można je wykorzystać również na nizinnym terenie. Jeżeli jednak planujesz wspinaczkę w wyższych partiach gór, postaw na skórzaną cholewkę, odporną na naprawdę trudne warunki atmosferyczne. Cechuje się ona wysoką wodoodpornością, a także chroni przed zimnem. Buty trekkingowe męskie z membraną zagwarantują Twoim stopom szczególny komfort. Membrana nie przepuszcza cząsteczek wody, jednak umożliwia odprowadzanie wilgoci.

Niska, czy wysoka cholewka?

Buty trekkingowe męskie różnią się także wysokością cholewki. Im jest wyższa, tym lepiej stabilizuje stopę, chroniąc staw skokowy przed urazami. W wyższych partiach gór i na wymagającym terenie znacznie lepiej sprawdzą się wysokie trekkingi męskie. Niskie polecamy osobom, które preferują szlaki o niższym stopniu trudności. Sprawdź także buty do wody i buty miejskie.