Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Rolki hokejowe

3 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Rolki hokejowe – zagraj w hokeja na betonie

W hokeja można grać nie tylko na lodzie. Bliźniaczą dyscypliną dla hokeja na lodzie jest hokej na rolkach. Zasady są takie same, różnica polega jedynie na warunkach, w jakich rozgrywa się mecze. Lodowisko zamieniamy na asfaltowe boisko, a łyżwy na rolki hokejowe. Jeżeli lubisz rywalizację, a czas wolny spędzasz aktywnie, to jest to sprzęt, który pozwoli Ci połączyć te dwa aspekty. Rolki hokejowe ze względu na swoje przeznaczenie różnią się od rekreacyjnych. Muszą sprostać znacznie większemu wyzwaniu, a przy tym zapewnić zawodnikowi odpowiednie warunki, aby mógł być on szybki, zwinny i skuteczny na boisku.

Szybkie i zwrotne rolki hokejowe

Zamiast ostrza pod butem umieszczone są kółka. Pochylenie sylwetki ułatwia ustawienie płozy. Rolki hokejowe posiadają dwa rozmiary kółek, z których dwa pierwsze mają średnicę 76 mm, z kolei dwa tylne 80 mm. W zależności od nawierzchni mają one także różną twardość. Jeżeli planujesz grę na hali ze specjalną nawierzchnią, wybierz rolki hokejowe z miękkimi kółkami (76A-74A), które odpowiadają za bardzo dobrą przyczepność i zwrotność. Na asfaltowych czy betonowych boiskach gramy w rolkach z kółkami o twardości 85A-82A. Rolki hokejowe posiadają buty podobne do tych w łyżwach hokejowych. Do ich wykonania stosuje się twarde materiały, a na czubkach dodatkowo umieszcza plastikowe osłonki. Są sznurowane, aby dobrze dopasować się do stopy. Niekiedy posiadają również specjalne otwory wentylacyjne dla komfortu noszenia. Przekładankę wykonuje się łatwiej dzięki usztywnieniu w kostce.

Hokej w miejskim stylu

Rolki hokejowe to sprzęt, który w zupełnie inny sposób interpretuje hokej jako dyscyplinę sportową. Hokej na rolkach stanowi alternatywę dla hokeja na lodzie, a jednocześnie doskonały sposób na aktywne spędzanie czasu wolnego. Spróbuj w nim swoich sił, jeżeli znudziła Ci się jazda po ścieżce rowerowej i chcesz poznać smak adrenaliny oraz rywalizacji.