Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Sprzęt bokserski dla dzieci

14 artykuł artykułów

Sortuj

 

Worek i rękawice bokserskie dla dzieci – trenujemy małych bokserów

Twój maluch interesuje się sportami walki? Jego uwagę szczególnie przyciąga boks? Zapisz go na zajęcia z boksu. Aby mógł trenować również w domu, powinieneś zadbać o odpowiedni ekwipunek zarówno na salę treningową, jak i ćwiczenia w domowych warunkach. Nie różni się on szczególnie od tego, którego potrzebują dorośli amatorzy oraz zawodowcy. Podstawa to oczywiście rękawice bokserskie dla dzieci. Mały bokser na pewno będzie jeszcze bardziej zmotywowany do treningów, jeżeli w jego pokoju zawiśnie worek bokserski dla dzieci. Dla bezpiecznego treningu konieczny jest również zakup odpowiednich ochraniaczy.

Który worek treningowy dla dzieci będzie najlepszy?

Musi być dopasowany do wieku dziecka, jego wzrostu i umiejętności. Warto wybrać worek bokserski dla dzieci o mniejszych rozmiarach niż w przypadku dorosłych. Doskonale sprawdzi się worek o wysokości maksymalnie 100 cm. Pamiętaj też, że nie może być zbyt ciężki – najlepiej jeżeli jego waga będzie oscylowała w okolicy 15-20 kg. Worek treningowy dla dzieci jest przeważnie nieco miększy niż dla dorosłych bokserów, dzięki czemu możliwe staje się wyeliminowanie ryzyka ewentualnego skaleczenia dłoni. Dobrym wyborem dla malucha będzie worek stojący lub dmuchany. Oba są mobilne, można je przestawiać, a nawet zabierać np. na weekendowy wyjazd, żeby trenować na świeżym powietrzu.

Podstawowy ekwipunek, czyli rękawice bokserskie dla dzieci

Rękawice bokserskie dla dzieci są mniejsze i lżejsze. Ważą ok. 6-8 OZ, dzięki czemu pozwalają na szybkie wymierzanie ciosów bez zbędnego obciążenia rąk. Muszą być jednak wykonane z wysokiej jakości materiałów, aby na skutek intensywnego użytkowania nie uległy zniszczeniu. Dla komfortu malucha uzupełniono je o przewiewną siateczkę po zewnętrznej stronie, która pełni funkcję wentylacji zapobiegającej gromadzeniu się wilgoci w rękawicach.

Pamiętaj, że Twoje dziecko podczas treningu bokserskiego będzie potrzebowało również ochraniaczy na zęby oraz głowę. Warto też zadbać o odpowiedni strój.