Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Impregnaty do butów

6 artykuł artykułów

Sortuj

 

Impregnaty do butów – ochrona przed wodą, zabrudzeniami i przedwczesnym starzeniem

Buty do wspinaczki wysokogórskiej, miejskich wycieczek, pieszych wypraw trekkingowych… Każda ta aktywność wymaga odpowiedniego obuwia, które zapewni Ci wygodę, komfort i bezpieczeństwo. Często musisz mierzyć się z trudnymi warunkami – deszcz, nierówny teren, zaśnieżona nawierzchnia i chłód – co nierzadko pozostawia ślady na Twoich butach. Aby Twoje ulubione buty trekkingowe i sportowe zwiedziły z Tobą jeszcze wiele miejsc i stanęły na kolejnych górskich szczytach, musisz je odpowiednio pielęgnować i konserwować. Przeznaczone są do tego impregnaty do butów, specjalne preparaty, dzięki którym odpowiednio zadbasz o obuwie do zadań specjalnych.

Impregnacja, czyli ochrona obuwia

Impregnacja to zabezpieczenie powierzchni buta przed wpływem czynników zewnętrznych, na skutek których ulegają one przedwczesnemu zużyciu i zniszczeniu. O impregnacji mówi się często jedynie w kontekście butów skórzanych, jednak należy pamiętać, że również inne materiały są wrażliwe, szczególnie na wodę. Impregnaty to butów, które właściwie wybierzesz z uwzględnieniem materiałów, z jakich zostały wykonane, zapewnią obuwiu długotrwałą i skuteczną ochronę. Zawsze pamiętaj, aby używać preparatów zgodnie z ich przeznaczeniem, w przeciwnym razie możesz zniszczyć powierzchnię buta.

Impregnaty do butów ze skóry i tkanin sztucznych

Za najlepsze buty trekkingowe uważa się buty skórzane, wykonane ze skóry licowej i nabukowej. Wymagają one szczególnej uwagi, ponieważ skóra wykazuje zdolność do naturalnego starzenia. Bez odpowiedniej pielęgnacji straci swoją elastyczność i będzie pękać. Skutkiem jest nie tylko nieestetyczny wygląd buta, lecz także brak ochrony przed przemakaniem. Impregnaty do butów skórzanych powinny zarówno czyścić skórę, zapewniać jej ochronę, jak i ją odżywiać. Wosk, natłuszczając ją, zapobiega pękaniu i powstawaniu szczelin, którymi woda przedostaje się do wnętrza buta.

Impregnaty do butów stosuje się także w przypadku tkanin sztucznych w celu odnowienia obuwia i ochrony przed wodą. Ponadto przyczyniają się one do zwiększenia oddychalności butów, co ma wpływ na Twój komfort podczas długich wędrówek.

W ofercie Decathlonu znajdziesz impregnaty do butów ze skóry naturalnej i sztucznej oraz innych tkanin wykorzystywanych do produkcji obuwia. Są dostępne w formie wosków i wygodnych w użyciu sprayów. Sprawdź także sznurowadła do butów i wkładki do butów.