Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Deski i akcesoria surfingowe

71 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Deski surfingowe – podstawowy sprzęt surfera

Jak surfing, to musi być deska surfingowa. To sprzęt, bez którego nawet nie zaczniesz swojej przygody z tym sportem. Można zdecydować się na jej wypożyczenie, ale dlaczego lepiej mieć własną? Przede wszystkim dlatego, że każdy ma odmienny styl pływania, preferuje inne warunki i zupełnie inaczej traktuje tę aktywność. Różnimy się także wagą oraz wzrostem, a to ma ogromne znaczenie przy wyborze sprzętu. Deska surfingowa musi być dopasowana do Ciebie, powinniście się doskonale rozumieć. Wypożyczając deskę, możesz liczyć na sprzęt uniwersalny, czyli w teorii dla każdego. Najprawdopodobniej okaże się, że nie jesteś w stanie w pełni wykorzystać już nabytych umiejętności, a także przełożyć teorii na praktykę. Sprawdź deski dla początkujących.

Deski surfingowe a styl

Aby każdemu zagwarantować maksymalną przyjemność z pływania, dzisiejszy rynek oferuje deski surfingowe w kilku wariantach. Różnią się one kształtem i rozmiarem. Shortboard to deska, która przede wszystkim zapewnia wysoką wydajność surfowania. Cechuje się stosunkowo sporą krzywizną, wąskimi bokami, jak również ostrym dziobem. Longboard jest dłuższa i najbardziej popularna ze wszystkich modeli. Można na niej z dużą łatwością złapać falę, dlatego polecamy ją początkującym surferom. Duże rozmiary ma też deska surfingowa Funboard – mniejsza niż Longboard, stanowi kompromis między nią a Shortboard. Jest też model hybrydowy łączący cechy kilku rodzajów desek. To propozycja dla doświadczonych surferów, którzy pływają przy każdej pogodzie i wszystkich typach fal.

Deska piankowa, czy epoksydowa?

Deski surfingowe wykonuje się z różnych materiałów. Najtańsze, a jednocześnie najbezpieczniejsze, są deski piankowe. Świetnie łapią fale, dlatego jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z surfingiem, możesz zacząć od tego typu deski. Epoksydowe i z laminatu są twardsze, szybsze oraz bardziej zwrotne. Cechują się dużą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia. Można na nich wykonywać każdy ruch, a także surfować na większych falach.