Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Buty triathlonowe

20 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Buty triathlonowe – postaw na udany start!

Triathlon spotyka się w naszym kraju z coraz większym zainteresowaniem. Miłośników tej aktywności przybywa, a to oznacza, że ludzie są coraz bardziej świadomi, iż do uprawiania tej dyscypliny należy wybrać odpowiednie obuwie. Każdy sportowiec wie, że podstawą udanego treningu czy startu w zawodach są właściwe buty. Triathlon jest wymagającą dyscypliną sportową. Buty triathlonowe to zarówno obuwie biegowe, jak i rowerowe, dlatego zawodnik potrzebuje dwóch różnych modeli.

Buty triathlonowe na rower

To lekkie buty o sztywnej podeszwie. Dzięki temu są wygodne oraz zwiększają wydajność pedałowania. Zapina się je na rzepy, które doskonale trzymają stopę i usztywniają piętę. W podeszwie wykorzystuje się system wentylacyjny umożliwiający skuteczną wymianę ciepła, zapewniając tym samym komfort jazdy przy wyższej temperaturze. Buty triathlonowe rowerowe są wzmocnione w newralgicznych strefach, szczególnie na palcach. Zapobiega to ich uszkodzeniu np. w trakcie zatrzymywania roweru. Wnętrze buta jest wykonane z szybkoschnącego materiału mesh 3D. Dzięki takiemu wykonaniu buty triathlonowe na rower oddychają.

Buty triathlonowe do biegania

Jeden odcinek trasy trzeba pokonać, biegnąc. W tym przypadku buty triathlonowe rowerowe nie sprawdzą się dobrze, więc konieczna będzie zmiana obuwia na biegowe. Po pokonaniu długiego dystansu na rowerze nogi zawodnika są już bardzo zmęczone, zatem buty triathlonowe do biegania muszą być jak najlżejsze, ale przede wszystkim zapewniać odpowiednią amortyzację. Skuteczna absorbcja wstrząsów jest w tej sytuacji konieczna. Obuwie zostało wykonane z przewiewnej siateczki zapewniającej dobrą wentylację i odprowadzającej wilgoć. Niektóre modele dodatkowo wyposażone są w elastyczne uszka na pięcie, które ułatwiają zdejmowanie butów. Buty triathlonowe muszą być idealnie dopasowane do stopy, a ich podeszwa najlepiej, żeby była antypoślizgowa oraz zapewniała dużą powierzchnię nacisku na podłoże.