Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Batony energetyczne

16 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Batony energetyczne – smaczna porcja dobrej energii

Im większy wysiłek fizyczny, tym więcej energii potrzebujesz. W swoim planie treningowym musisz więc uwzględnić dietę bogatą we wszystkie składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach. Nie może w niej zabraknąć smacznych przekąsek, które nie tylko zaspokoją zapotrzebowanie na węglowodany, lecz także dostarczą Ci słodkiej przyjemności. Batony energetyczne to przede wszystkim bogactwo węglowodanów, jednak nie może w nich zabraknąć również dwóch pozostałych składników odżywczych, czyli tłuszczów i białka.

Batony energetyczne, czyli bomba energetyczna dla sportowców

Węglowodany pochodzą z różnych źródeł, również z cukrów prostych, takich jak czekoladowe batoniki czy ciastka. To też energia, ale jednocześnie puste kalorie. Batony energetyczne to przekąska, która dostarcza organizmowi węglowodanów, jednak składają się one również z suszonych owoców, płatków owsianych i innych zbóż doskonale zastępujących niezdrowe składniki. Batony energetyczne dostarczają także witamin i minerałów, uzupełniają ich niedobór będący wynikiem wzmożonego wysiłku fizycznego. Są bogate w aminokwasy mające pozytywny wpływ na regenerację tkanki mięśniowej. Dodatkowo m.in. w suszonych owocach i płatkach owsianych obok węglowodanów znajdziemy błonnik, który pobudza mechanizmy trawienne i tym samym wspiera dążenie do smukłej sylwetki.

Batony energetyczne dostarczają węglowodanów w różnych porcjach. Różnią się też kalorycznością oraz zawartością innych cennych minerałów i witamin.

Kiedy jeść batony energetyczne?

Batony energetyczne są przeznaczone dla wszystkich osób aktywnych, regularnie uprawiających sport. Narażając w ten sposób swój organizm na wzmożony wysiłek, pozbawiają go większej ilości składników odżywczych, co wymaga uzupełnienia ich za pomocą odpowiedniej diety. Batony energetyczne można potraktować jako paliwo przed treningiem, aby zyskać więcej energii, ale też jako przekąskę potreningową. Bezpośrednio po wysiłku następuje czas nazywany „oknem anablicznym”. To wtedy przyswajalność węglowodanów i białka jest najwyższa.

Poczęstuj się energią! Sprawdź także batony proteinowe i batony niskokaloryczne w ofercie Decathlon.pl