Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Napoje regeneracyjne

4 artykuł artykułów

Sortuj

  • Twój wybór: (0) Wyczyść wszystkie filtry
  • Rozmiar

  • Cena

  • Ocena użytkowników

 

Napoje regeneracyjne dla utrzymania efektów treningowych

Odżywianie i dieta są dla sportowców tak samo ważne jak trening. Dopiero, kiedy oba te aspekty się harmonizują i uzupełniają, można liczyć na osiągnięcie pożądanych efektów. Również w przypadku osób aktywnych niebędących zawodowymi sportowcami, ale lubiących ćwiczyć na siłowni czy sali fitness, uzupełnienie planu treningowego o zbilansowaną dietę ma kluczowe znaczenie w dążeniu do celu. To, co Twój organizm otrzymuje przed treningiem i po treningu, warunkuje jego prawidłowe funkcjonowanie. Przed treningiem potrzebuje energii, natomiast po wysiłku regeneracji. Może więc poczęstujesz się napojem regeneracyjnym, aby przywrócić mięśniom prawidłowe funkcjonowanie po wyczerpującej pracy?

Napoje regeneracyjne pij po treningu

To gotowe mieszanki węglowodanów i białka, czyli połączenie energii i budulca mięśni. Węglowodany odpowiedzialne są za przywrócenie w mięśniach odpowiedniego poziomu glikogenu, z kolei białko wspiera utrzymanie i zwiększanie masy mięśniowej. Dlatego napoje regeneracyjne stosują przede wszystkim osoby trenujące siłowo, dążące do rozbudowy tkanki mięśniowej, która zastąpi tkankę tłuszczową. Należy je pić do godziny od zakończenia treningu, kiedy organizm najlepiej przyswaja składniki odżywcze i jest jeszcze odpowiednio zmotywowany, aby pracować na wyższych obrotach.

Napoje regeneracyjne to też źródło witamin i minerałów

Nie składają się tylko z białka i węglowodanów, chociaż to ich główne składniki. Napoje regeneracyjne dostarczają organizmowi również cennych witamin i minerałów, dzięki którym regeneracja jest jeszcze bardziej skuteczna. Za zmniejszenie uczucia zmęczenia odpowiadają witaminy z grupy B, a witaminy C i E oraz cynk i magnez wykazują właściwości przeciwutleniające. Wzbogacenie ich o sód pozwala uzupełnić jego deficyt, który pojawia się na skutek nadmiernej potliwości w trakcie treningu.

Zregeneruj swój organizm! Podtrzymuj efekty, które wypracowałeś podczas morderczego treningu! Sprawdź także napoje dla sportowców i elektrolity.