Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Hamaki

5 artykuł artykułów

Sortuj

  • Twój wybór: (0) Wyczyść wszystkie filtry
  • Rodzaj produktu

  • Cena

  • Marka

  • Ocena użytkowników

 

Hamaki – wypoczynek jak na Karaibach!

Czy wiesz, że w niektórych regionach świata nie jest znana inna forma spania, jak ta na hamaku? Zawieszony na dwóch drzewach kawałek materaca to ich odpowiednik naszego łóżka. Hamak kojarzy się nam z beztroskim relaksem w ogrodzie, ale okazuje się, że świetnie sprawdzi się też podczas trekkingowej wyprawy. Istnieje wiele rodzajów, każdy ma inne przeznaczenie. Łączy je jedno – ponadprzeciętna wygoda i możliwość odpoczynku, którego będą Ci zazdrościć inni turyści, a także sąsiedzi spoglądający na Twój ogród.

Hamak turystyczny – zabierz go w trasę

Hamak pozwala się zrelaksować. Delikatnie bujanie ułatwia przejście w fazę snu. Sprzyja to odprężeniu, co w przypadku długich górskich wędrówek jest niezwykle ważne, aby zregenerować siły. Rozluźnia mięśnie i zapewnia nawet lepszy wypoczynek niż materac. Dla niektórych jest to sposób na bezsenność.

Dlaczego warto zabrać hamak turystyczny w trasę? Zajmuje niewiele miejsca, jest bardzo kompaktowy, więc zmieści się do trekkingowego plecaka. Zawieszamy go na drzewie, zatem nie ma bezpośredniego kontaktu z podłożem. To sprawia, że nie potrzebujesz dodatkowej warstwy izolującej. Nie zawsze trzeba rozkładać namiot, czasami potrzeba bowiem tylko krótkiej drzemki, by ruszyć dalej. Hamak turystyczny rozkłada się znacznie szybciej i w tak samo krótkim czasie się składa. Odpoczywając „w powietrzu”, masz gwarancję, że żadne insekty z gleby nie zakłócą Twojego snu. A jeżeli chcesz dodatkowo zapewnić sobie ochronę przed latającymi owadami, wybierz moskitierę.

Hamak ogrodowy – Twoja prywatna strefa relaksu

Pogoda sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Co powiesz na sjestę w zaciszu własnego ogrodu? „Lewitowanie” to jeszcze większa przyjemność. Hamak ogrodowy jest świetnym sposobem na popołudniowy relaks; alternatywą dla tradycyjnego leżaka, który nie zapewni Ci takich „rozbujanych” atrakcji. Pozostaje nam życzyć Wam samych przyjemnych chwil!