#ZOSTANWDOMU i zamawiaj bezpieczenie kurierem, do paczkomatu lub do punktu odbioru. Dowiedz się więcej.

Odżywki, suplementy diety, shakery

79 artykuł artykułów

Sortuj

Porada specjalisty czat lub telefon
Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Odżywki i suplementy diety – wsparcie dla organizmu w okresie treningowym

Organizm człowieka podczas wysiłku fizycznego narażony jest na nadmierną utratę składników odżywczych, minerałów i witamin. Wymaga to ich uzupełnienia, co w przypadku częstych treningów jest niemożliwe do zrealizowania tylko za pomocą stosowanej diety. Pojawia się deficyt substancji kluczowych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Osoby aktywne powinny spożywać większą ilość węglowodanów i białka, ale nie mogą przy tym zapominać, że tak samo ważne jest dostarczanie witamin i minerałów. Odżywki i suplementy diety są bogate w substancje, które wpływają na szybsze spalanie tłuszczu i skuteczniejszą budowę masy mięśniowej. Cechują się więc różnym działaniem, a ich wybór uzależniony jest od efektów, jakie chcemy osiągnąć.

Odżywki dla sportowców i ich działanie

Wśród nich możemy wyróżnić spalacze tłuszczu mobilizujące organizm do szybszego spalania tłuszczu oraz odżywki na masę wspomagające rozbudowę masy mięśniowej. Trzeba jednak pamiętać, że nie są one w stanie zastąpić odpowiedniej, pełnowartościowej diety, a jedynie mogą pomóc w usprawnieniu procesów zachodzących w organizmie.

Do najpopularniejszych odżywek należą odżywki białkowe. Są źródłem najważniejszego składnika dla rozbudowy tkanki mięśniowej, czyli białka. Obciążona dużym wysiłkiem tkanka mięśniowa bez odpowiedniego wsparcia podlega uszkodzeniom, co uniemożliwia osiągnięcie pożądanych efektów. W zależności od składu odżywki i jej działania najlepsze efekty przynosi, kiedy jest spożywana przed treningiem lub po nim. Jeżeli chcesz zmotywować organizm do większej pracy i dostarczyć mu dodatkowej porcji energii, wybierz odżywki węglowodanowe. Podobne działanie wykazuje kreatyna. Do budowy masy mięśniowej potrzebujesz białka i aminokwasów. Odżywki białkowe stosujemy zarówno przed treningiem, jak i po jego zakończeniu, a także jako zamiennik niektórych posiłków.

Sklep z odżywkami Decathlon

Proponujemy Ci gotowe, bezpieczne rozwiązania wspomagające pracę Twoich mięśni i spalanie tkanki tłuszczowej. W ofercie sklepu Decathlon dostępne są odżywki białkowe, aminokwasy, desery proteinowe, energetyki, kreatyna, spalacze tłuszczu, gainery, witaminy i minerały.

Stwórz własny przepis na wsparcie okołotreningowe! Sprawdź również odzież i buty cardio w ofercie Decathlon.