Zamów i odbierz już za 1H w wybranym sklepie

Stroje szermiercze

23 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Strój do szermierki – obowiązkowe wyposażenie szermierza

Sport niezwykle emocjonujący, jednocześnie nadal pozostaje zagadką dla wielu osób, które jednak planują spróbować swoich sił w walce bronią białą. W jaki sposób zostać szermierzem? Dlaczego właściwie szermierka zasługuje na Twoją uwagę? To dyscyplina refleksowo-zręcznościowa, wymagająca zdolności niebywałej koncentracji, precyzji oraz umiejętności radzenia sobie ze stresem. Przedstawiamy kompletny strój do szermierki, który możesz kupić wraz ze wszystkimi niezbędnymi elementami w sklepie Decathlon. Proponowany przez nas strój szermierczy sprawdzi się zarówno w przypadku osób początkujących, jak i doświadczonych zawodników. Przygotowaliśmy również strój do szermierki dla dziecka.

Z czego składa się strój szermierczy?

Strój do szermierki tworzy m.in. bluza w białym kolorze, wyposażona w długie rękawy. Jest wykonana z trwałego materiału, zapewniającego ochronę przed ewentualnym zranieniem i urazami. Przód jest wydłużony, aby zakrywać podbrzusze. Szermierz ubiera również specjalne spodnie, cechujące się elastycznością oraz obecnością szelek. Dzięki nim spodnie się nie zsuwają. Na strój do szermierki składają się też rękawice. Używa się je do ochrony dłoni, w której trzymana jest broń. Szermierz ma też skarpetki, które są widoczne przy spodniach kończących się za kolanami. Na piszczelach wzmocnione są grubszym materiałem. Niezwykle istotne są buty szermiercze, e lekkie, z podeszwą antypoślizgową. Zapewniają doskonałą przyczepność do podłoża.

Strój do szermierki dla dziecka

Twój maluch jest zafascynowany szermierką, a Ty wiesz, że jest to sport, który z pewnością pomoże Ci w kształtowaniu jego charakteru? W naszym sklepie dostępny jest strój do szermierki dla dziecka, idealny dla początkujących, jednak spełniający wszystkie wymogi tej dyscypliny. To kompletne wyposażenie młodego szermierza.

Sprawdź sprzęt do szermierki w sklepie Decathlon. Przygotuj się odpowiednio na pierwszy i kolejny trening.