Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Skarpety szermiercze

3 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Skarpety szermiercze – mniej widoczne, równie ważne

To, co na pierwszy rzut oka można dostrzec w ubiorze szermierza, to bluza, spodnie i maska. Są jednak takie elementy, które odgrywają równie istotną rolę, jednak nie są aż tak widoczne, przez niektórych traktowane nawet po macoszemu. Są to m.in. skarpety szermiercze. Spodnie szermierza są krótkie, sięgają za kolana, z kolei skarpety są długie, ale zapewnić ochronę piszczeli i łydek. Zatem kiedy przyjrzymy się wyglądowi szermierza, możemy je zobaczyć bez problemu. Są w tym samym kolorze, co bluza i spodnie, w białym, co może stwarzać wrażenie, że strój szermierski jest całościowy. Skarpety szermiercze mają za zadanie chronić, to one w znaczącym stopniu odpowiadają za bezpieczeństwo zawodnika.

Długie skarpety szermiercze

Sportowe skarpety kojarzą się raczej z krótkimi tzw. „stopkami” lub nieco dłuższymi modelami, kończącymi się przy łydkach. Skarpety szermiercze charakteryzują się znacznie większą długością, sięgają do kolan, muszą być schowane pod nogawki spodni, które je podtrzymują, aby się nie zsuwały. Wykonane są z wysokogatunkowej bawełny, przyjemnej w dotyku. Dodatkowo, w składzie materiału znajduje się elastan i niekiedy nylon, które nadają skarpetom elastyczności i zwiększają komfort ich użytkowania. Skarpety szermiercze powinny również oddychać, odprowadzać skutecznie wilgoć na zewnątrz. Na piszczelach mogą mieć również dodatkowe wzmocnienie. Zapewnia to lepszą ochroną przed urazami.

Skompletuj swój strój szermierczy, pamiętając o wszystkich elementach, które mają wpływ na Twój komfort i bezpieczeństwo.