Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Plecaki narciarskie

6 artykuł artykułów

Sortuj

 

Plecaki narciarskie – misja białe szaleństwo na stoku!

Masz już narty, buty narciarskie i kijki, jesteś też przygotowany pod względem ciepłej, wodoodpornej kurtki i spodni. Ale to nie koniec Twoich narciarskich zakupów? Czy myślałeś o zakupie plecaka, który mógłbyś wykorzystać podczas jazdy na nartach czy snowboardzie? Jeżeli nie, to powinieneś wiedzieć, że może się on okazać bardzo przydatny. Plecaki narciarskie stają się coraz popularniejszym wyposażeniem narciarza profesjonalisty i amatora. Wyróżniają się niewielką wielkością, ale jednocześnie stosunkowo dużą pojemnością. Są lekkie i oczywiście trwałe oraz wodoodporne. Przetrwają trudne warunki, jakie nierzadko panują zimą na stoku.

Po co Ci właściwie plecaki narciarskie?

Kiedy jesteś na stoku, nie masz stałego dostępu do swojego ekwipunku pozostawionego w samochodzie, schronisku czy pokoju hotelowym. A jednak potrzebujesz kilku rzeczy osobistych, które przydadzą Ci się podczas całodniowego białego szaleństwa. Plecaki narciarskie są przeznaczone przede wszystkim do przechowywania najważniejszych rzeczy, które warto mieć przy sobie. Schowamy do nich telefon komórkowy, portfel, a nawet rękawiczki czy skarpetki na zmianę. Możesz też zmieścić w plecaku energetyczną przekąskę, owoc lub kanapkę i oczywiście ciepłą herbatę lub dodającą energii kawę. Plecaki narciarskie nie przeszkadzają podczas jazdy, nawet nie będziesz czuć obciążenia na plecach. To znacznie lepsza opcja niż chowanie rzeczy osobistych po kieszeniach, nie zmieścisz wszystkie, a także nie najlepiej je zabezpieczysz.

Cechy dobrego plecaka narciarskiego

Musi być wykonany z wodoodpornego i trwałego materiału. Będzie narażony na deszcz i wilgoć, a także upadki. Musi dobrze chronić swoją zawartość. Plecaki narciarskie powinno się łatwo zakładać, pomaga w tym specjalny system REVERSE, dzięki któremu szybko odwrócisz plecak, chcąc wyjąć z niego konkretną rzecz. Ponadto, warto wybrać taki plecak, który będzie miał odpowiednią pojemność. Jeżeli uprawiasz turystykę górską zimą i korzystasz z nart biegowych lub turystycznych, wybrany przez Ciebie plecak powinien mieć specjalny system, który pozwoli je przyczepić.