Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Buty freeride

20 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Buty freeride. Nie tylko narty są ważne!

Skompletuj sprzęto do jazdy poza trasami w sklepie Decathlon. Przygotowaliśmy dla Ciebie kompleksową ofertę, dzięki której wyruszysz pewnie i bezpiecznie w kolejną lub swoją pierwszą ekstremalną podróż. Obok nart równie ważne są buty freeride. Bez nich niemożliwe są zjazdy po białym puchu. Dopasowujemy je oczywiście do naszej stopy, muszą idealnie z nią współgrać, być wygodne i dobrze stabilizować nogę. Co jeszcze powinny posiadać buty freeride, aby były godne Twojej uwagi oraz wyboru?

Wybieramy buty freeride

Przed producentami szalenie trudne wyzwanie, podobnie zresztą jak szalenie ciekawa jest jazda poza trasami! Buty freeride muszą być jednocześnie lekkie, a więc mieć niewielką wagę, a przy tym charakteryzować się sztywną skorupą. Najlepsze są buty freeride o flexie minimum 100. Tylko takie skutecznie amortyzują nierówności terenu, których na pewno na Twojej „trasie” nie będzie brakować. To od dopasowania buta zależy w znaczącym stopniu zdolność i skuteczność sterowania nartami, a musimy nad nimi bardzo dobrze panować, to one mają się słuchać nas, nigdy odwrotnie. Ponadto, buty freeride mają 4 klamry i zapięcie na rzep, które zapewniają stabilność zapięcia i tym samym dobre trzymanie się stopy w bucie. Na podejściu komfort zapewni Ci przepięcie ski-walk, które umożliwia ruchomość cholewki. Co więcej, podeszwa takiego buta powinna posiadać gumę z bieżnikiem. Dzięki takiemu rozwiązaniu pokonasz każdą trasę, nawet kamienną w wysokich górach.

A do butów koniecznie wiązania

W sklepie Decathlon znajdziesz buty freeride, a także narty freeride wraz z wiązaniami. To właśnie wiązania tworzą zgrany duet z butami, dlatego też kompletując sprzęt, zwracamy uwagę na kompatybilność tych dwóch elementów. Najlepsze są lekkie wiązania, które pozwalają na łatwiejszy i lepszy skręt. Ponadto, przy podejściach zużyjemy mniej energii. Cały zestaw freeride musi więc ważyć niewiele, a przy tym powinien być wykonany z solidnych materiałów, jak też wyróżniać się wszechstronnością. Jazda poza trasą wymaga doświadczenia, ale też rozsądku przy wyborze dobrej jakości sprzętu.