Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Kaski freeride

11 artykuł artykułów

Sortuj

 

Kaski freeride dla bezpiecznej jazdy w ekstremalnych warunkach

Sport powinien być przede wszystkim bezpieczny, niezależnie od tego, czy uprawiamy go zawodowo czy amatorko. Istnieją jednak takie dyscypliny, które wymagają od nas zastosowania większej ilości środków ostrożności. Należy do nich jazda po białym puchu, poza wyznaczonymi trasami. Dlatego też jeżeli się na taką decydujesz, koniecznie potrzebować będziesz kasku. Kaski freeride nie różnią się znacząco od tych, których używają narciarze zjazdowi, korzystających z przygotowanych stoków narciarskich. Trzeba jednak mieć świadomość, że ryzyko wypadku jest w takiej sytuacji znacznie większe, a więc kaski freeride wykonane są z wyjątkowo trwałych materiałów, które chronią głowę nawet przy upadku podczas jazdy z dużą prędkością.

Co muszą mieć dobre kaski freeride?

Na jakie elementy i cechy powinieneś zwrócić szczególną uwagę? Kaski freeride muszą dobrze pasować do głowy, a zatem dopasowujemy je do jej obwodu. W większości przypadków posiadają one specjalne pokrętła do regulacji ich wielkości. To ważna cecha, którą powinien posiadać kask, aby możliwe było jego idealne dopasowanie. Kaski freeride składają się z twardej skorupy zewnętrznej i miękkiej warstwy wewnętrznej dla lepszego komfortu noszenia i zdolności do absorbowania energii uderzeń. Możemy wyróżnić kaski in mould, w których obie warstwy są ze sobą połączone, i kaski hardshell. Drugi wariant posiada skorupę wykonaną z karbonu lub ABS. Wewnętrzną warstwę stanowi pianka EPS. Pomiędzy nimi powstaje system wentylacji. Kaski freeride mogą posiadać zauszniki i wewnętrzną czapkę zdejmowane, co przekłada się na ich wielofunkcyjność. Sprawdź również przed zakupem, jak wygląda system integracji kasku z goglami.

Kaski dla kobiet i mężczyzn

Czy się różnią? Tak naprawdę kaski freeride są unisex, a zatem każdy z modeli może być użytkowany zarówno przez kobietę, jak też przez mężczyznę. Różnice są jednak w preferencjach i upodobaniach obu płci. Panowie chętniej wybierają kaski w ciemnych kolorach, z kolei panie lubią bawić się kolorami, jak też gustują w eleganckiej bieli. Różnice są też w rozmiarach, mężczyźni mają w większości przypadków głowy o większych obwodach.