Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Zanęty wędkarskie

79 artykuł artykułów

Sortuj

  • Twój wybór: (0) Wyczyść wszystkie filtry
  • Dostępność produktu

  • Waga zanęty

  • Marka

  • Cena

  • Ocena użytkowników

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Zanęty – aromatyczny pokarm, który wabi ryby

Celem wędkarza może być złowienie jak największej ilości ryb lub upolowanie możliwie jak największego okazu. Aby było to możliwe, w łowisku muszą znajdować się konkretne gatunki ryb w odpowiednio dużej ilości. Będzie to możliwe, jeżeli utrzymamy w nim właściwe warunki. Pomogą w tym zanęty, czyli specjalnie przygotowany pokarm, który uzupełniono o liczne dodatki. Cechuje się bardzo silnym aromatem, co sprawia, że skutecznie zwabia ryby do łowiska, a oprócz tego je w nim utrzymuje. Z tego właśnie powodu zanęty wykorzystywane są przede wszystkim podczas zawodów i w hodowli. Nie brakuje też wędkarzy amatorów, którzy chętnie sięgają po zanęty.

Skład zanęty

Co jest w niej takiego dobrego, że ryby tak chętnie po nią sięgają? Zanęty składają się z bazy, którą jest bardzo często chleb. Jako wypełniacz stosuje się kaszę mannę, kukurydzę, otręby, bułkę tartą i prażone wyroby cukiernicze. W składzie muszą znaleźć się też zapachy, to przecież one odpowiadają za zwabienie ryb do łowiska. W tym celu dodaje się do zanęty olejki i przyprawy o bardzo intensywnym aromacie. Są to m.in. wanilia i kminek. Ponadto w zanętach znajdziemy składniki pobudzające, jak otręby i płatki owsiane oraz smużące, np. torf.

Jakie zanęty na konkretne ryby?

Zanęty dzielimy na sypkie i bazujące na ziarnach. Sypkie mieszamy z wodą z łowiska, z przygotowanej mieszanki formujemy kule zanętowe i wrzucamy je do wody. Często w ten sposób wabi się ryby podczas połowu. W przypadku zanęt ziarnistych mamy do czynienia z produktem, w składzie którego znajdziemy kukurydzę i kaszę pęczak.

Zanęty na karpie zawierają płatki owsiane, mielone herbatniki, soję, konopie i orzechy tygrysie, czyli składniki, które uwielbiają karpie. Jeżeli zależy nam na zwabieniu leszcza, to wybieramy produkt z mąką kukurydzianą i suchym chlebem. Zanęta na płoć jest bogata w mączkę z orzechów, także jak w przypadku leszcza w chleb lub bułkę. Karasia przekonamy do przypłynięcia mielonym słonecznikiem i otrębami.

Zanęty wędkarskie o różnych smakach i aromatach! W Decathlon szeroki wybór „smakołyków” dla ryb!