Darmowa wysyłka już przy zakupach powyżej 74,99 zł

Kołowrotki podlodowe

4 artykuł artykułów

Sortuj

  • Twój wybór: (0) Wyczyść wszystkie filtry
  • Cena

  • Marka

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Kołowrotki podlodowe – sprawny w każdych warunkach

Nieco „odchudzony” sprzęt, ale wciąż ta sama radość z wędkowania. To oczywiście wędkarstwo podlodowe, które uprawiamy zimą. Przyda się jednak kołowrotek Podlodowy, który także wybieramy inny niż w przypadku wędkowania latem. Wynika to ze specyfiki połowów i warunków, w jakich wędkujemy, są zdecydowanie trudniejsze, a więc sprzęt powinien być do nich właściwie przystosowany. Kołowrotki podlodowe są dostępne ze szpulą stałą i ruchomą, czasami stosuje się też kołowrotki podlodowe, których funkcję pełnią szpule wkomponowane w wędkę.

Kołowrotki podlodowe najlepiej sprawdzające się zimą

Kołowrotek podlodowy aby spełnił swoją funkcję, musi posiadać kilka kluczowych cech. Musi być to model o małej wielkości i niewielkiej wadze. Ważna jest jego prosta konstrukcja, czyli nieskomplikowana budowa, takie okazują się najbardziej skuteczne w pracy w trudnych warunkach. Istotą niezawodnego kołowrotka podlodowego jest jego hamulec. W wędkarstwie na lodzie używamy cienkich żyłek, a dobry hamulec umożliwia przy tym holowanie nawet większych i cięższych okazów. Zwracamy też uwagę na materiał, to właśnie on decyduje o tym, czy kołowrotek będzie zamarzał, a nie powinien.

Które kołowrotki podlodowe nie zamarzają?

Kołowrotki podlodowe nie będą zamarzały, jeżeli został w nich zastosowany smar wysokiej jakości, na których są one składane. Powinien charakteryzować się odpornością na zmianę temperatury, a więc nie może gęstnieć przy niskich wartościach. Taki kołowrotek podlodowy pozwoli Ci łowić nawet na największym mrozie bez ryzyka zamarzania. Przy smarach niskiej jakości mamy do czynienia z mniej płynną pracą kołowrotka i dużym oporem przy kręceniu korbką. Niemożliwe jest z takim sprzętem wyciągnięcie dużej ryby.

Zdecydowałeś się na kołowrotek podlodowy ze szpulą ruchomą? Przyda się w nim funkcja, umożliwiająca zmianę ręki. Oznacza to, że można zmieniać kierunek zwijania z ręki prawej na lewą. Jest to dodatkowa funkcja, dla niektórych wędkarzy ważna i mająca duże znaczenie dla ich komfortu, wygody i skuteczności.