Darmowa wysyłka już przy zakupach powyżej 74,99 zł

Żyłki podlodowe

7 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Żyłki podlodowe dla skutecznych połowów

Łowisz pod lodem? Sprawia Ci to mnóstwo frajdy, ale też jest pewnego rodzaju oderwaniem się od codzienności? Świetnie! A jak jesteś przygotowany do kolejnego sezonu. Sprzęt sprawdzony? Naprawiony lub wymieniony? Jak Twoje żyłki podlodowe, czy masz pewność, że wybrałeś dobrze czy może wciąż szukasz tych odpowiednich? Pomożemy Ci znaleźć żyłki podlodowe, które najlepiej odpowiadają trudnym warunkom, jakie panują zimą podczas połowów. Dodatkowa wiedza od Decathlon przyda się zarówno początkującym, jak też tym, którzy już mieli szansę próbować wędkarstwa podlodowego. Oferujemy szeroki wybór żyłek, wybranym z uwzględnieniem specyfiki tej metody wędkowania.

Wybieramy żyłki podlodowe

Gdzie będziesz łowił? To najważniejsze pytanie, na jakie powinieneś sobie odpowiedzieć. Żyłka podlodowa powinna być dostosowana do warunków, w jakich łowimy. Oceń, czy woda jest czysta czy może bardziej zanieczyszczona, jaka jest jej temperatura, czy są to niskie czy nieco wyższe wartości. Żyłki podlodowe narażone mogą być też na przetarcia o rant przerębla podczas holowania ryby. Jeżeli holujesz ręcznie, to żyłka pozostaje na lodzie i istnieje ryzyko zaczepiania się jej o lód i śnieg. To oznacza, że nieustannie jest narażona na uszkodzenia mechaniczne. Żyłka podlodowa musi też być odporna na nasiąkanie wodą, w przeciwnym razie mróz spowoduje, że będzie sztywna, a to przekłada się na ograniczony komfort i skuteczność łowienia.

Najlepsze żyłki podlodowe pozostają niewidoczne w wodze, są dyskretne, miękkie i odporne na przesiąkanie wodą, a także na ścieranie inne urazy mechaniczne.

Żyłki podlodowe od Decathlon

W naszej ofercie dostępne są żyłki podlodowe o wysokich parametrach i różnych średnicach do wyboru. Im większa jest średnica, tym też większa jest wytrzymałość żyłki. Są one niewidoczne ze względu na swoją barwę, to modele przezroczyste, przez co są niezwykle dyskretne. Cechują się brakiem „pamięci”, co decyduje o ich dużej wytrzymałości na ścieranie.