Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Mormyszki

6 artykuł artykułów

Sortuj

  • Twój wybór: (0) Wyczyść wszystkie filtry
  • Cena

 

Mormyszki podlodowe – przynęty pochodzące z Syberii

Łowiąc na lodzie, korzystamy z kilku przynęt, jednak tą zawsze niezawodną jest mormyszka. Przywędrowała do naszego kraju z Syberii. Imituje kiełże, wyróżnia się niewielkimi rozmiarami, ma ok. kilku milimetrów długości. Swoje zastosowanie znalazła szczególnie przy połowach gatunków karpiowatych, chociaż równie dobrze sprawdza się przy wszystkich innych. Mormyszki wykonane są z metalu i mają wbudowany haczyk oraz specjalne mocowanie, które jest przeznaczone do nawleczenia żyłki. Mormyszki podlodowe mają różne kolory, które nie są bez znaczenia. Każdy kolor wykazuje skuteczność połowu innego gatunku ryby, np. żółty świetnie wabi okonie, a złote płocie.

Jak poruszać mormyszką?

Można nią poruszać na bardzo wiele sposobów, jednak tak naprawdę to od wędkarza zależy, w jaki sposób będzie to robił. Liczy się kreatywność. Wszelkie zalecenia traktujemy w sposób elastyczny, modyfikują je i dostosowując do siebie i swojego „przeciwnika”. Mormyszka cechuje się zdolnością do wprawiania w pionowy ruch. To dlatego jest taka skuteczna, ponieważ takich ruch ryby szybciej i łatwiej dostrzegają. Jest dla nich zdecydowanie bardziej atrakcyjny, niż każdy inny.

Jak wiążemy mormyszki?

To sztuka, która wymaga treningów, aby ją opanować do perfekcji. Węzeł wykonujemy, przytrzymując jedną ręką mocowanie mormyszki, a także haczyk. Tworzymy pętle z żyłki, którą następnie przykładamy do haczyka równolegle. Przeplatamy i zahaczamy żyłkę o główkę haczyka. zaciskamy pętlę, a nadmiar żyłki obcinamy.

Łowisz okonie? Wybierz mormyszki!

Mormyszki cieszą się dużą popularnością wśród miłośników okoni. Są to ryby, które biorą blisko warstwy lodu. W takim przypadku mormyszka powinna być zanurzona na głębokości maksymalnie do 40-60 cm. Dzięki temu mormyszka jest prowadzona blisko dolnej krawędzi lodu. To metoda, która jest gwarancją skuteczności i dobrych wyników. Warto wypróbować!