Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Pompki rowerowe

23 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Pompka rowerowa – niezbędnik każdego rowerzysty

Problemy z ciśnieniem w oponach roweru? Pojawiają się często i są efektem eksploatacji pojazdu. Do utraty ciśnienia dochodzi również wtedy, kiedy jednoślad jest przez długi czas nieużytkowany. Zatem zapewne każdy spotka się z tym problemem. Pompka do roweru okazuje się więc koniecznym zakupem, jeżeli korzystamy z jednośladu, niekoniecznie na co dzień, ale np. podczas weekendowych rekreacyjnych wycieczek. Mając ją na wyposażeniu, nie musisz się obawiać, że będziesz zmuszony zrezygnować z wycieczki lub też zostaniesz zaskoczony o poranku, kiedy zdecydujesz się jechać rowerem do pracy. Pompka rowerowa to niewielki koszt, tym bardziej nie należy z niej rezygnować. Istnieje kilka jej rodzajów. W sklepie Decahtlon znajdziesz je wszystkie!

Pompki rowerowe i ich rodzaje

Najmniejsza i najbardziej mobilna jest oczywiście ręczna pompka rowerowa. Jej niewielkie rozmiary sprawiają, że bez problemu mieści się w plecaku. Będzie więc doskonałym wyborem, jeżeli często jeździmy na długie trasy i chcemy mieć ją przy sobie. Dzięki dodatkowym specjalnym mocowaniom można ją również umieścić przy ramie rowerowej. Znacznie większa jest pompka stacjonarna, ale jednocześnie cechuje się większą wydajnością. Posiada zintegrowany, długi wężyk, niekiedy też manometr, a także charakteryzują się wszechstronnym zastosowaniem, nawet napompujesz nimi materac. Pompka do roweru na CO2 umożliwia bez używania siły napompować opony w rowerze. Wykorzystuje się z niej za to jednorazowe pojemniki ze sprężonym gazem. Jest jeszcze pompka do amortyzatorów, którą polecamy dla właścicieli rowerów z powietrzną amortyzacją.

Jak często jeździsz na rowerze?

Wybór pompki należy uzależnić m.in. od częstotliwości jazdy i długości tras. Mobilna pompka rowerowa sprawdzi się, jeżeli jeździsz często na długie odległości. Czasami nawet decydujesz się na kilkudniową wycieczkę. Stacjonarna pompka to rozwiązanie dla osób, które korzystają z roweru, ale za każdym razem mogą zrobić jego przegląd w swoim garażu. A może potrzebujesz dwóch – mobilnej i stacjonarnej?