Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Plecaki i torby na basen

17 artykuł artykułów

Sortuj

 

Plecaki i torby pływackie – zapakuj się na basen

Kostium kąpielowy lub kąpielówki, klapki, ręczniki i jeszcze kilka innych akcesoriów – to wszystko mu pomieścić Twoja torba pływacka. Odpowiednio dopasowana do Twoich potrzeb ułatwi Ci transport wszystkich niezbędnych rzeczy i jednocześnie zapewni Ci komfort i wygodę noszenia. Alternatywą jest plecak pływacki, który również będzie dobrym wyborem, jeżeli preferujesz bardziej sportową modę, a także chcesz odciążyć jedno ramię, rozkładając ciężar sprzętu sportowego równo na ramiona prawe i lewe.

Czym charakteryzują się bardzo dobre torby pływackie?

Torba pływacka musi przede wszystkim być wykonana z wodoodpornego materiału. Po skończonym treningu mokre rzeczy umieszczamy w środku, a więc istnieje ryzyko, że materiał pochłonie wodę. Aby tego uniknąć, torby i plecaki pływackie wykonuje się z poliestru, materiału, który jest wodoodporny i tym samym nie nasiąka wodą. Ponadto warto zwrócić uwagę na pojemność torby. Jeżeli jesteś rekreacyjnym pływakiem, zapewne nie potrzebujesz zbyt wiele rzeczy. Możesz więc zdecydować się na mniejszą pojemność. W przypadku kiedy na basen zabierasz ze sobą dodatkowe gadżety, np. płetwy, torba musi być zdecydowanie większa. Niezwykle istotne jest, aby torba miała kilka kieszeni i przegród, dzięki czemu będziemy mogli odizolować mokre rzeczy od suchych. Torby pływackie posiadają więc zewnętrzne, przewiewne kieszenie na kostium kąpielowy, a także główną na ręcznik i sprzęt sportowy oraz kilka mniejszych na portfel, telefon i inne rzeczy osobiste..

Wygoda noszenia

Torby pływackie dostępne w Decathlon wyposażone są w uchwyty do noszenia w dłoni, jak też regulowane paski, które pozwalają na noszenie torby na ramieniu. Plecaki również posiadają regulację, co umożliwia ich dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Ponadto znajdują się na nich specjalne miękkie nakładki, aby zapewnić komfort i wygodę noszenia bez otarć skóry i niepotrzebnego obciążenia ramion.