Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Odzież z filtrem UV

52 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Odzież z filtrem UV – bezpieczna aktywność na słońcu

Latem spędzamy zdecydowanie więcej czasu na świeżym powietrzu, niż w inne pory roku. Korzystamy ze słońca, ciepła i możliwości uprawiania aktywności na zewnątrz. Surfujemy, chodzimy po górach, jeździmy na nartach wodnych lub po prostu spacerujemy. Nasza skóra w każdych z tych okoliczności narażona jest na szkodliwe działanie UV, przed którym chronimy się kremami z filtrem. Wydaje się, że również zwykłe ubranie wystarczy, aby uniknąć oparzenia. W rzeczywistości tylko odzież z filtrem UV gwarantuje skuteczną ochronę przed słońcem. Jest to specjalne ubranie, które dzięki zaawansowanej technologii chroni ciało przed promieniowaniem UV. Do jej produkcji wykorzystuje się materiały o naturalnych zdolnościach rozpraszania znacznej części promieni słonecznych.

Odzież UV z filtrem UPF 50+

Ubrania UV dostępne w sklepie Decathlon wyróżniają się wysokim wskaźnikiem ochrony przeciwsłonecznej UPF 50+. Oznacza on ilość przenikającego przez materiał promieniowania UV wyrażonego w procentach. Zgodnie z normami materiał musi zatrzymywać przynajmniej 95% UV. Każda koszulka UV, spodnie i kombinezon, które znajdziesz w naszej ofercie posiadają UPF 50+, co oznacza, że przez tkaninę zatrzymywane jest minimum 95% UVA i 98% UVB. To najwyższa możliwa ochrona.

Dla kogo odzież UV?

Odzież z filtrem UV chroni wrażliwą skórę człowieka przed skutkami działania promieniowania słonecznego. Jest szczególnie polecana osobom uprawiającym sporty wodne, a także tym, którzy latem dużo czasu spędzają na świeżym powietrzu. Sprawdzi się doskonale u osób ze szczególnie wrażliwą i skłonną do podrażnień skórą. Koszulka z filtrem UV to dobry wybór dla dzieci, których skóra jest zdecydowanie cieńsza i tym samym mniej odporna na wpływ czynników zewnętrznych. Odzież UV znalazła swoje zastosowanie u osób, pracujących i przebywających przez długi czas na wysokości, gdzie ekspozycja na słońce jest szczególnie duża.

W sklepie Decathlon dostępne są ubrania UV dla kobiet, mężczyzn i dzieci, w szerokiej palecie wzorów, kolorów i rozmiarów.