Deskorolki, longboardy

Decathlon oferuje pełną gamę produktów skateboard. W naszej ofercie znajdziesz klasyczne modele desek, oraz longboardy do crousingu. Aby zachować odpowiednią przyczepność, oraz zabezpieczyć nogi przed uszkodzeniami przygotowaliśmy także specjalnie wzmocnione buty skate. Witamy w świecie SKATE !

Deskorolki
Buty Vulca 100
Longboard Japan 520
 

Deskorolki

Pragnąc aktywnie spędzać czas, warto zdecydować się na zakup deskorolki. Jazda na niej angażuje wiele partii mięśni, a jednocześnie opanowanie jej podstaw nie wymaga zbyt wiele czasu.


Prototyp deskorolki pojawił się na przełomie lat 40. i 50. XX wieku. Wówczas to pewni surferzy, podczas bezwietrznego dnia, postanowili rozmontować swoje wrotki i przyczepić ich kółka do desek, by uprawiać swój ukochany sport na lądzie. Tamte deski miały oczywiście swoje wady – można było nimi jechać wyłącznie po linii prostej, gdyż nie były przystosowane do wykonywania skrętów. Obecnie istnieje wiele różnych modeli desek o odmiennym kształcie, rozmiarze i przeznaczeniu.

Klasyczna deskorolka jest wykonana ze sklejki i pokryta gripem, czyli warstwą papieru ściernego. Okazuje się ona najbardziej uniwersalna, ponieważ można ją z powodzeniem wykorzystać zarówno do jazdy po mieście, jak i akrobacji w skateparku. Mierzy się ją w calach, a jej szerokość zawiera się w przedziale od 7 do 9 cali. W zależności od tego, do czego będzie wykorzystywana deska, wybiera się miękkie bądź twarde kółka. Te pierwsze lepiej sprawdzą się podczas jazdy miejskiej, natomiast drugie okażą się doskonałe do wykonywania różnego rodzaju tricków. Klasyczne deskorolki będą idealnym wyborem dla początkujących – dopiero po opanowaniu podstaw jazdy można zdecydować się na deskę o konkretnym zastosowaniu.