Bieganie

Rękawiczki i czapki do biegania
Kurtka do biegania KIPRUN WARM
Maska antysmogowa

Jakim jesteś biegaczem/biegaczką?

Coraz więcej biegaczy i biegaczek zaczyna uprawiać sport, żeby lepiej wyglądać, realizować obrane cele. Odpowiednie obuwie i odzież to podstawa, dzięki którym możemy biegać bezpiecznie i komfortowo. Nie ważne, czy biegasz rekreacyjnie, czy trenujesz codziennie. Oferta DECATHLONu jest bardzo szeroka i każdy może znaleźć w niej coś dla siebie. A Ty, jakiego sprzętu potrzebujesz?

Bieganie to sport, który może sprawić Ci wiele przyjemności. Produkty do biegania mają za zadanie pomóc ci w pokonywaniu kolejnych kilometrów na biegowych ścieżkach. Koszulki do biegania charakteryzują się tym, że wyrzucają pot na zewnątrz i nie powodują otarć. Z kolei w butach do biegania Kalenji zastosowano dwa innowacyjne systemy - K-Ring i K-Only, które odpowiadają za amortyzację i stabilizację stopy w bucie. Wszystkie z produków Decathlon został uprzednio przetestowane przez sportowców.

Na co powinieneś zwrócić uwagę wybierając sprzęt do biegania?

Decydując się na zakup butów do biegania powinieneś/powinnaś zastanowić się, czego potrzebujesz - amortyzacji, stabilności, podanprzeciętnej wytrzymałości czy może niskiej wagi produktu? Biegacz zaawansowany powinien zwrócić uwagę przede wszstkim na dobrą amortyzację obuwia, która pomoże mu zminimalizować ryzyko kontuzji. Jogger, czyli biegacz rekreacyjny, biegający dla własnej przyjemności, postawi na stabilność. lekkość i komfort buta. Z kolei odzież do biegania powinna być oddychająca i komfortowa oraz zabezpieczać przed mogącymi się przytrafić podczas biegu.