6
artykuł artykułów dla

ROLKI FREERIDE, DO JAZDY AGRESYWNEJ

Sortuj

  • Twój wybór: (0) Wyczyść wszystkie filtry
  • Cena

  • Marka

  • Rozmiar

    Rozwiń
    Zwiń
  • Procent obniżki

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Freeride, street, hokej

Freeride na rolkach to styl, łączący w sobie cechy praktycznie wszystkich pozostałych dyscyplin rolkowych.


Jest to szybki przejazd przez zurbanizowaną przestrzeń i pokonywanie w efektowny sposób dowolnych elementów otoczenia czy architektury, np. ślizgiem po poręczy. Styl freeride nie jest ściśle określony - okazuje się idealnym stylem dla ludzi lubiących prędkość, adrenalinę i kreatywne pokonywanie przeszkód. Do takiej jazdy zalecane są rolki freeride’owe.

Street, z użyciem rolek freeride’owych lub agresywnych, polega natomiast na jak najbardziej kreatywnym wykorzystaniu infrastruktury miejskiej poprzez wykonywanie trików na różnych elementach z przestrzeni publicznej: poręczach, ławkach, schodach, murkach, czy też najzwyklejszym jeżdżeniu po ulicach.

Hokej na rolkach, lub hokej in-line, to natomiast zespołowa gra sportowa, będąca odmianą hokeja na lodzie. Zawodnicy jeżdżą na rolkach na suchej powierzchni, ograniczonej bandami. Niezbędne do gry są krążek i kij dla każdego gracza, ubranego w kask, rękawice oraz nagolenniki. Do gry wymaga się rolek hokejowych – rolki do jazdy rekreacyjnej są mniej wytrzymałe i odporne na ścieranie, a także o wiele mniej zwrotne.