Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

OCHRANIACZE I KASKI NA ROLKI I WROTKI

25 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Ochraniacze na rolki – bezpieczna jazda w mieście, skateparku i na hali

Niezależnie od tego, jaki sport uprawiasz, musisz zadbać o swoje bezpieczeństwo. Wiele osób zapomina o kasku i innych ochraniaczach, koncentrując się jedynie na zakupie dobrej jakości rolek. Zarówno jazda rekreacyjna, freestyle, jak i gra w hokeja na rolkach związana jest z ryzykiem upadku oraz kontuzji. Nawet jeśli bardzo dobrze radzisz sobie na rolkach, opanowałeś już technikę, a także świetnie nad nimi panujesz, nie zapominaj o właściwym sportowym ekwipunku. Przed każdą jazdą obowiązkowo zakładaj kask na rolki i inne ochraniacze na rolki zapewniające ochronę najbardziej narażonym na kontuzje częściom Twojego ciała.

Kask na wrotki i rolki

Noszą go nawet zawodowcy! Kask na rolki powinni posiadać przede wszystkim ci fani tego sportu, którzy preferują bardziej ekstremalną jazdę, wykonują rozmaite ewolucje oraz triki, skaczą po barierkach, schodkach czy murkach, pokonują wysokie przeszkody, jeżdżąc przodem, bokiem i tyłem. Należy go zakładać, jeżeli dopiero zaczynamy przygodę z wrotkami czy rolkami. Kask na wrotki i rolki cechuje się zabudowaną konstrukcją. Wykonany jest z twardej skorupy chroniącej głowę przed skutkami upadku. Wyposażony został w regulację rozmiaru w celu lepszego dopasowania. Wewnątrz znajduje się miękka wyściółka dla komfortu noszenia. Otwory wentylacyjne umożliwiają wymianę powietrza i odprowadzanie wilgoci. Kask na rolki z łatwością dopasujesz do swojego stroju sportowego, wybierając w sklepie Decathlon odpowiedni model spośród szerokiej palety wzorów oraz kolorów.

Ochraniacze na rolki na nadgarstki, kolana i łokcie

Podczas upadku odruchem bezwarunkowym jest podparcie się dłońmi, co sprawia, że nadgarstki są szczególnie narażone na kontuzje, tym bardziej że stanowią bardzo delikatną część ciała. Ochraniacze na rolki, które zakładamy na nadgarstki, mają zapobiec nie tylko poważnym uszkodzeniom, lecz także otarciom skóry. Dla bezpieczeństwa koniecznie zakładaj też ochraniacze na kolana, pomimo że upadki na nie zdarzają się rzadziej niż podparcia dłońmi. Szczególnie początkujący rolkarze przed każdą jazdą powinni zakładać również ochraniacze na łokcie. Tylko tak ubrany jesteś dobrze przygotowany do jazdy w każdych warunkach!