Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Deskorolki

3 artykuł artykułów

Sortuj

  • Twój wybór: (1) Wyczyść wszystkie filtry
    Klon kanadyjski
  • Deck (materiał)

  • Cena

  • Ocena użytkowników

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Deskorolka – „surfuj” po miejskiej dżungli

Skoki na rampie, slide po barierkach, przeskok nad wysokim murkiem, obrót i zeskok ze schodów… Jazda na deskorolce dostarcza wielu wrażeń i emocji. Nie bez przyczyny aktywność ta nie wychodzi z mody i wciąż jest często praktykowana zarówno w skateparku, jak i coraz częściej w miejskiej przestrzeni. Niepozornie wyglądająca deskorolka z Twoją pomocą potrafi wykonywać rzeczy niezwykłe, ewolucje w powietrzu oraz rozmaite triki. Na początku jednak trzeba nauczyć się na niej jeździć po płaskiej nawierzchni. Żeby przejść na wyższy poziom, konieczne jest opanowanie przynajmniej podstawowej techniki jazdy. Musisz czuć się na deskorolce pewnie, dobrze nad nią panować i współpracować z nią. Deskorolka dla wielu osób stanowi środek transportu, którym poruszają się po mieście, unikając korków czy ścisku w autobusie. Dla innych to pasja, godziny spędzone w skateparku w towarzystwie równie wielkich fanów ekstremalnej jazdy.

Twoja pierwsza i kolejna deskorolka

Deskorolka charakteryzuje się warstwową budową – składa się z 7 lub 9 warstw drewna. Dodatkowo pokryta jest gripem odpowiadającym za zwiększoną przyczepność. Posiada kółka wykonane z poliuretanu lub naturalnego kauczuku. Im są one większe, tym szybszą prędkość możesz rozwinąć. Ważna rolę odgrywają łożyska oznaczone symbolem ABEC, od 1 do 7. Najszybciej kręcą się „siódemki”.

Klasyczna deskorolka ma 4 kółka oraz 8 łożysk, jest przeznaczona do jazdy po asfalcie i chodniku, a Ty możesz na niej wykonywać różne triki. W ostatnich latach dużą popularność zyskała deskorolka fiszka, która wyróżnia się mniejszymi rozmiarami. Będzie odpowiednia do jazdy po mieście przy niewielkiej prędkości. Dla początkujących to idealny wybór.

Deskorolka dla dzieci

Przygodę na deskorolce może zacząć już kilkulatek. Deskorolka dla dzieci jest mniejsza niż dla dorosłych, co ułatwia manewrowanie oraz naukę. Może być wykonana zarówno z drewna, jak i plastiku. Jej odpowiednia szerokość umożliwia stabilne ustawienie stopy, co zapewnia większe bezpieczeństwo. Godna polecenia dla najmłodszych jest też deskorolka fiszka. Sprawdź również waveboardy w ofercie Decathlon.