Wyniki filtrowania
7
artykuł artykułów dla

Longboardy

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Longboardy, cruisery

Longboardy i cruisery to jedne z wielu odmian deskorolek. Żeby móc na nich jeździć, trzeba koniecznie zgłębić temat i dowiedzieć się, jak je wykorzystywać. Poszczególne typy mogą się od siebie różnić nie tylko materiałami wykonania, ale też samą budową czy kształtem, uzależnionymi od ich przeznaczenia.


Deska typu longboard odznacza się na tle innych deskorolek przede wszystkim dużym rozmiarem. Wyjątkowo długa, zapewnia dobrą stabilność, dlatego świetnie nadaje się do zjazdów. Jej gabaryty natomiast mocno przeszkadzają podczas jazdy po ulicach, dlatego też nie poleca się jej raczej do podróży w obszarze zabudowanym. W pewnym sensie przypomina deskę snowboardową i ma również podobne zastosowanie. W zależności od tego, na jakie longboardy się zdecydujemy, można na nich wykonywać slidy, slalomy lub uprawiać downhill.

Cruisery z kolei są po prostu stworzone do jazdy po mieście. Najczęściej używa się ich więc jako środka transportu w obszarze zabudowanym. Ich wielkość jest porównywalna z rozmiarem klasycznej deskorolki, jednak kształtem przypominają bardziej jej pierwowzór, wykorzystywany przez surferów jeszcze w latach 70. Zaletą cruisera jest przede wszystkim duża zwrotność, dzięki której użytkownikowi łatwiej manewrować podczas jazdy. Koła tej deskorolki mają duże rozmiary, aby ani chodnik, ani nierówne nawierzchnie nie stanowiły dla niej żadnej przeszkody. Warto wyposażyć się w nią szczególnie wtedy, gdy potrzebujemy sprzętu idealnego na codzienne przejażdżki.