Darmowa dostawa od 74,99 zł
7
artykuł artykułów dla

Hulajnogi freestyle

Sortuj

  • Twój wybór: (0) Wyczyść wszystkie filtry
  • Poziom zaawansowania

    Wybierz swój poziom zaawansowania, by dopasować do siebie hulajnogę freestyle.

  • Rodzaj łożyska

    Łożyska o wyższej klasie w skali ABEC są wykonane z większą dokładnością, dzięki czemu oferują lepsze szybkości.

  • Cena

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Hulajnoga freestyle dla fanów jazdy wyczynowej

Na hulajnodze może jeździć każdy. To już nie tylko forma aktywnego spędzania czasu wolnego czy rekreacji, lecz także ekstremalny sport zapewniający mocne wrażenia. Do jazdy wyczynowej przeznaczono specjalny model hulajnogi – hulajnogę freestyle. Różni się ona od klasycznej budową i zastosowanymi technologiami, dzięki czemu można na niej wykonywać różne triki oraz skoki. Jazda wyczynowa jest znacznie trudniejsza, gdyż wymaga odpowiednich umiejętności, a także doświadczenia, jednak dostarcza niesamowitych emocji i adrenaliny. To propozycja dla tych, którzy nie lubią się nudzić.

Co to jest hulajnoga wyczynowa?

Już sama nazwa wskazuje, że nie jest to typowa hulajnoga do jazdy po twardej nawierzchni – chodniku, ulicy czy ścieżce rowerowej. Znacznie częściej spotkamy ją w skateparku i przestrzeni miejskiej z licznymi murkami oraz schodkami. Hulajnogi wyczynowe to sprzęty do zaawansowanej jazdy – wykonuje się na nich skoki, triki i obroty. Potrzebne są do tego rampy, schodki, murki, podesty, krawężniki oraz inne konstrukcje.

Jaka powinna być hulajnoga wyczynowa?

Przede wszystkim musi mieć solidną konstrukcję, ponieważ narażona jest na większe obciążenie i uderzenia. W przypadku hulajnogi rekreacyjnej obciążenie wynosi tylko tyle, ile masa ciała osoby, która na niej jeździ. Hulajnoga freestyle natomiast musi sprostać znacznie większemu wyzwaniu, m.in. mocnemu uderzeniu o podłoże przy skokach, zjazdach czy wymagających ewolucjach w powietrzu. Dlatego przy jej produkcji wykorzystuje się lekkie, solidne aluminium oraz elementy stalowe. Kółka posiadają metalowe rdzenie i zazwyczaj wyróżniają się średnicą od 98 do 110 mm. Niezwykle ważne są łożyska, których jakość określa się w skali ABEC. Wyróżniamy 5 klas – 1, 3, 5, 7, 9 – im wyższa cyfra, tym szybsze łożysko. Ponadto hulajnoga do skakania może być wyposażona w hamulec sprężynowy oraz hamulec typu FLEX.

Lubisz adrenalinę i mocne wrażenia? Hulajnoga freestyle zapewni Ci je na każdym etapie nauki nowych trików, a także doskonalenia swoich umiejętności. Sprawdź również akcesoria do hulajnóg w ofercie Decathlon.