Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Koszulki i spodenki do siatkówki

30 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Stroje siatkarskie – ubieramy siatkarza

Każdy sportowiec jest świadomy konieczności przygotowania się do treningu i zawodów nie tylko pod względem kondycyjnym, lecz także estetycznym. Nikt nie pojawi się na boisku do siatkówki w jeansach oraz koszuli w kratę. Taki strój nie pasuje do okoliczności, ale przede wszystkim nie pozwala na wykonywanie dynamicznych ruchów ani dużą aktywność. Zarówno amatorom, jak i profesjonalistom potrzebne są stroje siatkarskie. Podstawowe składają się z koszulki z krótkim rękawem i krótkich spodenek. Dodatkowo możesz zdecydować się na długie skarpety, które zapewnią Ci ochronę piszczeli przed otarciami.

Spodenki i koszulki siatkarskie

Zestaw siatkarski dla kobiet i mężczyzn wygląda podobnie. Stroje siatkarskie wykonane są z materiałów, które pozwalają na pełną swobodę ruchów. Cechują się też właściwościami oddychającymi, skutecznie odprowadzają wilgoć, zatem skóra przez dłuższy czas pozostaje sucha. Stroje siatkarskie są lekkie, co przekłada się na komfort noszenia. Ponadto muszą być dobrze dopasowane, ale niezbyt obcisłe.

Różnice między strojem męskim oraz damskim dostrzec można, przyglądając się bliżej ich krojom. Damskie stroje siatkarskie są bardziej dopasowane i najczęściej slimowane. Koszulki siatkarskie są krótsze, podobnie jak spodenki, które dobrze przylegają do ciała. Męska koszulka i spodenki są luźniejsze, a dół dodatkowo ma ściągacz w pasie. Stroje siatkarskie powinny stanowić zestaw. Koszulkę oraz spodenki wybierz w jednej kolorystyce, aby idealnie do siebie pasowały, dzięki czemu będziesz wyglądać jak zawodowiec nawet na treningu.

Zestaw treningowy

Oprócz krótkich spodenek i koszulki z krótkim rękawem na treningu przydadzą Ci się również długie spodnie dresowe. Dobrze dopasowane, nieograniczające ruchów, elastyczne spodnie zapewnią Ci komfort w trakcie rozgrzewki, temperatura Twojego ciała szybciej wzrośnie, a Ty będziesz lepiej przygotowany do właściwego treningu oraz gry. Sprawdź również buty i akcesoria w ofercie Decathlon.