Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Hokej na trawie

Witamy w świecie HOKEJA NA TRAWIE. Odkryj produkty, które oferuje Decathlon, aby uczynić Twoją grę bardziej przyjemną!

Hokej na trawie

Strona główna Hokej na trawie
Hokej na trawie – z lodowiska na trawęHokej na trawie – poznaj podstawowe zasadyZacznij przygodę z hokejem na trawie!
Hokej na trawie – z lodowiska na trawę

Hokej na trawie – z lodowiska na trawę

Hokej na trawie inspirowany jest grą w hokeja na lodzie. Zasady są bardzo podobne, jednak miejsce i sprzęt znacznie się różni. Można również uznać, że hokej na trawie jest dostępny dla szerszej grupy społeczności. Pierwszy kontakt z tą dyscypliną sportową mają już dzieci w szkole podstawowej. Hokej na trawie swoje początki ma w średniowieczu, dokładnie w Anglii, Holandii i Szkocji. Przetrwał do dzisiaj, ciesząc się niesłabnącą popularnością, a nawet przekonując do siebie coraz więcej zwolenników. Hokej na trawie jest grą, którą można potraktować także w kontekście zabawy. Będzie doskonałą formą spędzania czasu wolnego w rodzinnym gronie.

Hokej na trawie – poznaj podstawowe zasady

Hokej na trawie – poznaj podstawowe zasady

W profesjonalnym meczu na boisku znajdują się dwie drużyny, po 11 zawodników każda. Każdy posiada specjalny kij, który wykonany jest z drewna lub włókna szklanego. Jest też jedna, niewielka, twarda piłka, którą zawodnicy uderzają kijem. Hokej na trawie odbywa się na boisku o wymiarach 91,4 m długości i 55 metrów szerokości. Mecz podzielony jest na dwie połowy, po 35 minut każda. Celem każdej z drużyn jest trafienie piłką w bramkę. Wygrywa drużyna, która zdobędzie najwięcej bramek. Ważne jest, że piłki nie można dotykać żadną częścią ciała, wyłącznie kijem. Jedyną osobą, której to nie dotyczy, jest bramkarz.

Zacznij przygodę z hokejem na trawie!

Zacznij przygodę z hokejem na trawie!

Jak? Oczywiście od treningów. Potrzebny Ci będzie również odpowiedni sprzęt, znajdziesz go w sklepie Decathlon. Bardzo duże znaczenie dla jakości gry i skuteczności ma kij. Proponujemy kije do hokeja na trawie wykonane z włókna szklanego i węglowego. Charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością, odpornością na uszkodzenia i lekkością. Kupisz u nas również piłki z PVC. Hokej na trawie wymaga też wyposażenia się w odpowiednie obuwie do gry. Charakteryzuje się podeszwą z trójkątnymi korkami, które gwarantują lepszą przyczepność. Mamy dla Ciebie ponadto rękawice, owijki i pokrowiec na sprzęt.