Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Baseball

Baseball

Strona główna Baseball

Poznaj ofertę baseballu!

Baseball – sport o amerykańskich korzeniachOgólne zasady gry w baseballWyposażenie dla całej drużyny
Baseball – sport o amerykańskich korzeniach

Baseball – sport o amerykańskich korzeniach

Z czym kojarzy Ci się baseball? Z filmami o amerykańskich studentach? Obcisłymi strojami, często w białych kolorach? Pałkarzami odbijającymi piłki? Zaliczeniem bazy mocnym wślizgiem? Wszystkie te asocjacje są zgodne z prawdą. Baseball najprawdopodobniej wywodzi się z Ameryki Północnej, przypomina staroangielską grę, która była na tym kontynencie popularna w wieku XVIII. Na boisku znajdują się zawodnicy w odpowiednio obcisłych, ale elastycznych strojach, zajmujący konkretne pozycje. Jest też pałkarz, którego zadaniem jest uderzyć kijem w piłkę rzucaną przez miotacza z drużyny przeciwnej. Następnie zostawia kij i biegnie do bazy. Zatem baseball w oczach współczesnego społeczeństwa jest zgodny z tym, jak wygląda gra w rzeczywistości. W Polsce też nie brakuje jej fanów. Może warto spróbować tej amerykańskiej gry?

Ogólne zasady gry w baseball

Ogólne zasady gry w baseball

Na boisku znajdują się dwie drużyny. Jedna jest atakująca, druga broniąca, i tak na przemian. Jeden z zawodników z drużyny atakującej odbija piłkę pałką, która jest rzucana przez miotacza. Potem biegnie do najbliższej bazy. Jeżeli mu się uda, jest zaliczona. Może też pobiec do kolejnej, im więcej baz zaliczy, tym więcej punktów zdobywa drużyna. Zadaniem zawodnika z drużyny przeciwnej jest w tym czasie złapać odbitą przez pałkarza piłkę. W momencie, kiedy ją złapie, pałkarz musi się zatrzymać. W baseballu celem jest zdobycie jak największej ilości punktów w 9 kolejnych rundach.

Wyposażenie dla całej drużyny

Wyposażenie dla całej drużyny

Posiadamy sprzęt, akcesoria i stroje dla całej drużyny baseballistów. Znajdziesz u nas wyposażenie dla pałkarza i miotacza. Oferujemy szeroki wybór kijów do baseballa oraz piłek wykonanych w różnych technologiach. Znajdziesz u nas rękawice lewe i prawe, z wysokogatunkowej skóry o doskonałej giętkości, wytrzymałości i dopasowaniu. Baseball kojarzy się też z czapką z daszkiem, która jest nieodzownym elementem stroju zawodników. Jeżeli grasz w baseball, koniecznie musisz taką mieć. Doskonale sprawdzi się ona też do noszenia na co dzień. Oferowane przez nas produkty są dopasowane do różnych poziomów zaawansowania i umiejętności, dla początkujących oraz dla zawodowców.