Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Łyżwy figurowe

8 artykuł artykułów

Sortuj

  • Twój wybór: (0) Wyczyść wszystkie filtry
  • Rozmiar

    Rozwiń
    Zwiń
  • Cena

  • Marka

  • Opinia użytkowników

 

Łyżwy figurowe do pięknej i efektownej jazdy

Łyżwiarstwo figurowe jest jednym z piękniejszych sportów. To taniec na lodzie bogaty w skoki, obroty, w parach również podnoszenia oraz skomplikowane figury. Aby jednak móc osiągnąć mistrzowską precyzję i robić coraz większe postępy, potrzebne są regularne treningi. Ich początek może być już w najmłodszym wieku. Im dziecko jest młodsze, tym szybciej oswaja się z nową sytuacją, ma też większą odwagę. Łyżwiarstwo figurowe wymaga zakupu specjalnie do tego przeznaczonych łyżew – są to łyżwy figurowe. Różnią się od sportowych hokejówek o agresywnym wyglądzie. Są delikatniejsze, mają subtelniejszy wygląd, a także lepiej są dopasowane do stopy kształty. Wykonane są z innych materiałów, natomiast ich płoza jest dłuższa niż w przypadku hokejówek.

Dobre łyżwy figurowe

Pozornie poszczególne modele mogą się nie różnić, jednak w rzeczywistości jest ryzyko zakupu łyżew, które nie zapewnią nam nie tylko przyjemności z jazdy, ale też bezpieczeństwa na lodzie. Skoki, piruety, obroty oraz inne figury przy niewłaściwym wykonaniu kończą się upadkiem. Najbardziej charakterystyczne urazy w łyżwiarstwie figurowym związane są ze stopą, w tym ze stawem skokowym. Łyżwy figurowe muszą być zatem stabilne, utrzymywać stopę w odpowiedniej pozycji, co zapewnia właściwe usztywnienie. Ich płoza ma w przedniej części ząbki, które ustawione są w taki sposób, aby można było na nich łatwiej wykonywać różnego rodzaju wariacje. Mogą być wykonane ze skóry naturalnej lub syntetycznej. Łyżwy figurowe ze skóry prawdziwej są droższe i wybierają je częściej doświadczeni łyżwiarze. Z syntetycznych materiałów to tańsza alternatywa, jednak przy odpowiednim połączeniu różnego rodzaju tworzyw gwarantują trwałość i dobre trzymanie stopy. Łyżwy figurowe są wiązane, co umożliwia perfekcyjne dopasowanie ich do kształtu stopy.

Łyżwy figurowe dla pań i panów

Łyżwiarstwo figurowe uprawiają kobiety i mężczyźni, dlatego w naszym sklepie dostępne są zarówno łyżwy figurowe damskie, jak też łyżwy figurowe męskie. Zazwyczaj są to modele uniwersalne, różnice mogą być widoczne np. w kolorze. Kobiety częściej decydują się na kolor biały, mężczyźni preferują czerń.