Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Bule i akcesoria do gry

34 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Kule do gry w bule

W bule można grać na kilka sposobów. Każdy rodzaj gry warunkuje używanie kul o innej średnicy. W bule-pétanque rzucamy kulami, których średnica jest równa 8 cm. Chcąc zagrać w bule-lyonnaise, musimy wybrać kule o średnicy 9-11 cm. Podobnie jak rozmiar, materiał, z jakiego zostały wykonane, ma duże znaczenie dla jakości gry. Kule do gry w bule wykonuje się najczęściej ze stali nierdzewnej, a ich średnica wynosi 70,5-80 mm. Ważą pomiędzy 0,65 a 0,8 kg. Dostępność kilku wielkości wynika z konieczności dopasowania kuli do dłoni zawodnika, a także jego preferencji i przyzwyczajeń. Istotne są też warunki terenowe, w jakich gramy. To one warunkują wybór odpowiedniej twardości kuli oraz struktury jej powierzchni.

W zestawie

Zestawy do gry w bule oprócz wspomnianych już kul do gry zawierają również tzw. kulę-cel. Jest ona mniejsza, wykonuje się ją z drewna, a jej średnica wynosi 25-35 mm. Musi być bardzo widoczna, dlatego występuje zazwyczaj w mocnym kolorze, np. żółtym. Zestawy do gry w bule zapakowane są w wygodne, praktyczne opakowania, które pozwalają na ich przechowywanie, a także przenoszenie.

W sklepie Decathlon kule do gry w bule dostępne są w szerokim zakresie cenowym. Znajdziesz u nas zestawy dla zaawansowanych, doświadczonych graczy, jak też początkujących fanów tej aktywności. Świetnie sprawdzą się zarówno do gry rekreacyjnej, jak i podczas profesjonalnych zawodów.