Wyniki filtrowania
15
artykuł artykułów dla

Ochraniacze, kaski

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Ochraniacze, kaski

Jazda na dowolnej deskorolce powinna być przede wszystkim w pełni bezpieczna, aby osoba z niej korzystająca nie naraziła się niepotrzebnie na kontuzje. W tym celu najlepiej od razu wybrać odpowiednie ochraniacze i kask, stanowiące doskonałe zabezpieczenie podczas uprawiania tego sportu.


Upadki zdarzają się naprawdę często i nigdy nie należy ich bagatelizować. Jeśli użytkownik deskorolki założy ochraniacze, osłoni miejsca podatne na urazy – nadgarstki, dłonie i kolana. Ręce są wbrew pozorom najbardziej narażone na kontuzje, ponieważ sport deskorolkowy nie zapewnia dla nich żadnego podparcia. Z tego powodu, jeśli tylko dojdzie do utraty równowagi, użytkownik próbuje amortyzować upadek za ich pomocą. Właśnie dlatego warto stosować specjalne rękawiczki ochronne.

Głowa nie powinna zostawać bez ochrony podczas uprawianiu jakiegokolwiek sportu, także jazdy na deskorolce. Kaski odpowiednie do tego rodzaju aktywności fizycznej muszą być w całości zabudowane, dlatego powinny zakrywać okolice uszu. Przypominają więc swoją formą oraz kształtem kaski narciarskie. Powinny być wykonane z twardego materiału, który będzie odporny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Warto też zwrócić uwagę na to, jak wyregulowane są paski stabilizujące oraz czy klamra wygląda na wystarczająco solidną. Tylko wówczas można mieć pewność, że kask nie odepnie się w trakcie jazdy.