Jakim jesteś użytkownikiem? Jakie buty do biegania będą dla Ciebie najlepsze?
40
artykuł artykułów dla

Buty do biegania męskie

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń

Buty do biegania męskie - na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Dobór odpowiednich butów do biegania dla biegacza wcale nie musi być problematyczny! Męskie buty do biegania powinny przede wszystkim być dopasowane do użytkownika i do jego potrzeb. Przed wyborem odpowiedniej pary butów należy odpowiedzieć sobie na następujące pytania, które pomogą zdecydować się na odpowiednie buty do biegania, typu: Po jakiej nawierzchni będziesz biegał i jak często? Czy będą to buty treningowe, startowe czy treningowo-startowe? Jaka jest Twoja waga i na jaki poziom amortyzacji powinieneś się zdecydować? Jaki spadek (drop) w bucie będzie dla mnie najlepszy? Pamiętaj też o tym, że Twoje buty do biegania muszą Ci się też zwyczajnie wizualnie podobać - będziesz w nich przecież biegał przez setki kilometrów!

Buty do biegania treningowe

To największa część butów biegowych z największą liczną modeli do wyboru. Wynika to głównie z potrzeb biegaczy, którzy w tym typie obuwia trenują i realizują znakomitą większość jednostek treningowych. Buty treningowe zwykle charakteryzują się wysokim poziomem amortyzacji oraz komfortu, co wynika z ich głównego przeznaczenia - są dedykowane do pokonywania jak największego kilometrażu. Sprawia to, że waga tzw. "treningówek" jest zwykle większa, konstrukcja cholewki buta, jak i zapiętka - bardziej stabilna.

Buty do biegania treningowo-startowe

To półka butów do biegania, która obejmuje buty wykorzystywane przez biegacza nie tylko do treningu, jak i szybszych jednostkach treningowych lub startów w zawodach. Wynika to z charakteru buta do biegania, który jest zwykle lżejszy w porównaniu do klasycznego buta treningowego, może też mieć niższy spadek (drop) np. 8-10 milimetrów. Na buty treningowo-startowe zwykle decydują się osoby posiadające już pewien staż biegowy, chcące spróbować swoich sił w zawodach sportowych czy nastawiające się na uzyskanie satysfakcjonującego wyniku sportowego.

Buty do biegania startowe

Tak zwane "startówki" to buty do biegania skierowane do wąskiej grupy biegaczy, którzy od buta do biegania oczekują lekkości i dynamiczności. Pozwala to w osiąganiu lepszych wyników sportowych, poprawiania rekordów życiowych. Na ten typ butów decydują się biegacze odpowiednio przygotowani, wytrenowani i używają ich podczas szybszych jednostek treningowych czy startów. Pamiętaj! But startowy nie jest dobrą propozycją dla biegaczy początkujących i rekreacyjnych, ponieważ ich aparat ruchu nie jest zwykle odpowiednio przygotowany do biegania w bucie o obniżonym poziomie amortyzacji, mniejszej stabilności i niskim spadku (dropie).