Pływanie

Czy wiesz, że 5 minut pływania kraulem to aż 50 spalonych kalorii? Te 5 minut jednocześnie zwiększa o 60% szansę na uniknięcie chorób serca przez osoby pływające w porównaniu z osobami, które spalają 7 razy więcej kalorii, uprawiając mniej intensywny sport. To jeszcze nie wszystko! Godzina pływania to spalenie 600 kcal, a godzina na basenie 3 razy w tygodniu zmniejsza ryzyko zawału o 26%! Powodów, dla których warto pływać, jest jednak znacznie więcej!

Pływanie:

  • poprawia ruchomość i elastyczność stawów,
  • relaksuje i zmniejsza stres,
  • przyśpiesza regenerację po intensywnym wysiłku fizycznym,
  • łagodzi bóle stawów,
  • modeluje ciało.

 

Pływanie dla małych i dużych

Specjaliści są zgodni – już kilkumiesięczne dzieci mogą korzystać z basenu! Im wcześniej rozpoczniesz oswajanie swojego malucha z wodą, tym łatwiej będzie mu opanować technikę pływania – z przyjemnością i bez strachu. Pływać można nauczyć się w każdym wieku, niektórzy decydują się na pierwszą wizytę na basenie nawet w wieku 60 lat. Dlaczego nie?! Z Decathlon wszystko jest możliwe, ponieważ u nas znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz zarówno do nauki pływania, jak i do doskonalenia swojej techniki. Wspieramy profesjonalistów, oferując sprzęt pływacki i wysokiej jakości stroje pływackie dostosowane do aktualnych wymogów organizatorów zawodów. Przygotowaliśmy specjalną ofertę dla najmłodszych, w której dostępne są stroje kąpielowe i akcesoria do nauki pływania.

Basen to nie tylko pływanie

Udowodnimy Ci, że nie musisz umieć pływać, aby czerpać radość, satysfakcję i korzyści zdrowotne z wizyty na basenie. Zapraszamy do oferty aqua fitness stworzonej z myślą przede wszystkim o kobietach chcących zadbać o swoją smukłą sylwetkę i przyszłych mamach. Kostiumy do aqua fitnessu, kostiumy dla przyszłej mamy, specjalny sprzęt i buty – to wszystko czeka na Ciebie w sklepie Decathlon!