Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Ręczniki z mikrofibry na basen

18 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Szybkoschnący ręcznik na basen – czy znalazłeś już idealny dla siebie?

Co powinno znaleźć się w torbie profesjonalnego pływaka oraz pływaka amatora? Strój pływacki, klapki basenowe, okulary do pływania i oczywiście ręcznik. Z pewnością przekonałeś się już, że nie każdy ręcznik może spełnić Twoje oczekiwania. Różnice w wielkości, wykonaniu i materiałach wpływają na jego jakość. Ręcznik musi mieć odpowiednią wielkość w zależności od swojego przeznaczenia. Do ogólnego użytku polecamy ręczniki o wymiarach 80 x 130 cm. Taki powinien znaleźć się w torbie każdego pływaka. Oprócz tego dla większego komfortu warto jest wyposażyć się w ręcznik do włosów charakteryzujący się kształtem umożliwiającym dokładne owinięcie głowy. Ciekawym rozwiązaniem jest również okrągły ręcznik do stóp o średnicy 60 cm.

Najlepszym wyborem na basen będzie ręcznik z mikrofibry. To materiał wyróżniający się doskonałą pochłanialnością wilgoci. To ręcznik szybkoschnący, co przekłada się na komfort jego użytkowania. Duży atut stanowi jego miękkość, dzięki czemu jest przyjemny w dotyku, idealny dla szczególnie wrażliwej skóry.

Dwustronne ręczniki do stóp wykonane są z połączenia mikrofibry i poliestru. Ten drugi materiał zapewnia wodoodporność i wyróżnia się hydrofobowością – izoluje stopy od wilgotnej posadzki.

Ręczniki z mikrofibry – mnóstwo zalet, jedna wada

Ten rodzaj ręcznika jest bez wątpienia obecnie najlepszym rozwiązaniem dla miłośników pływania. Do jego zalet zaliczyć można dużą chłonność, niewielką wagę, szybkie schnięcie, dużą wytrzymałość i to, że jest przyjemny w dotyku. Czyżby nie miał wad? Warto pamiętać, że ręcznik z mikrofibry nie ogrzewa ciała, dlatego też nieszczególnie sprawdzi się podczas plażowania.