Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Stroje pływackie damskie sportowe i rekreacyjne

71 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Kobieca moda – stroje pływackie idealne dla każdej sylwetki

Jak w każdym sporcie, również w pływaniu nie może zabraknąć modowych trendów. Kobiety znacznie większą uwagę niż mężczyźni zwracają na wzór, fason i dodatkowe elementy stroju pływackiego. Ważne jest ponadto, aby był on dopasowany do figury, ponieważ dzięki temu zyskujemy nie tylko wygodę, ale też atrakcyjny wygląd.

Najczęściej stawianym pytaniem jest to, jaki strój pływacki wybrać: jedno- czy dwuczęściowy? Podczas treningu oraz rekreacyjnego pływania musisz czuć się w pełni komfortowo. Wygoda zawsze powinna być priorytetem podczas zakupu. Jednoczęściowy strój jest częściej spotykany wśród profesjonalnych pływaczek. Wpływ na to ma jego prosty i tym samym wygodny fason, plecy w kształcie X, z mniej lub bardziej wyciętym tyłem. Taki strój nie ogranicza i nie krępuje ruchów, wykonany jest z elastycznego materiału, ale może być także w Twoim ulubionym kolorze z ciekawym wykończeniem o modnym wzorze. Dla kobiet pływających sporadycznie tj. kilka razy w miesiącu, polecanym strojem jest strój pływacki z plecami w kształcie U, który nie krępują ruchów, ale również jest mniej wycięty niż tradycyjny strój treningowy. Jednoczęściowy strój polecany jest także kobietom z krągłościami, które chcą zamaskować swoje niedoskonałości.

W Decathlonie znajdziesz również stroje pływackie dwuczęściowe. W ich przypadku także postawiliśmy na wygodę. Góra stroju ma plecy z wycięciem w kształcie „X”, co zwiększa zakres ruchów i pozwala na większą swobodę podczas pływania. Z kolei dół stroju wyróżnia się niezbyt dużymi wycięciami.

Damskie stroje startowe

Obok strojów pływackich jedno- i dwuczęściowych w naszym sklepie znajdują się stroje startoweprzeznaczone szczególnie dla zawodowych pływaczek. Dzięki technologii AQUARACE strój zmniejsza opory przy poruszaniu się w wodzie, a specjalny materiał niepochłaniający wody gwarantuje lepszy ślizg. Dostępne są różne rodzaje kombinezonów, z krótszymi i dłuższymi nogawkami, w wielu kolorach i z różnymi wzorami.

Damskie kombinezony pływackie

Wsród coraz bardziej popularnych dyscyplin sportowych pływackich na rynku pojawiają się również kombinezony pływackie najczęściej używane do pływania na zwenątrz tj.w jeziorach lub jako zamiennik pianki triathlonowej podczas zawodów triathlonowych. To pływanie nosi nazwę open water. W Decathlon posiadamy kombinezony pływackie dostosowane właśnie dla tej grupy użytkowników. Są to kombinezony wykonane z neoprenu o grubości 5mm na klatce piersiowej i 2mm pod pachami, zapewniające ciepło i swobodę ruchu podczas pływania. Zastosowana w nich technika Full Glide-Skin zapewnie zminimalizowanie oporów wody, jakże ważne przy osiąganiu lepszych wyników podczas startów lub treningów. Sprawdź również akcesoria i sprzęt pływacki w ofercie Decathlon.