#ZOSTANWDOMU i zamawiaj bezpieczenie kurierem, do paczkomatu lub do punktu odbioru. Dowiedz się więcej.

Waterpolo

Waterpolo

Strona główna Waterpolo

Sprzęt do waterpolo

Marka Watko
Nową marką dedykowaną dla sportu waterpolo jest marka WATKO. Jest to córka marki Nabaiji powstałej w 2008 roku jako międzynarodowa marka pływacka grupy Decathlon. Tworzy ją zespół pływaków, pasjonatów, którzy codziennie pracują nad tym aby zapewnić Ci bezpieczeństwo i przyjemność podczas pływania.

W międzynarodowym centrum koncepcji w Hendaye w Kraju Basków codziennie pojawiają się innowacyjne produkty i nowe pomysły. Celem jest pomoc w osiągnięciu nie tylko celów sportowych, ale także zwiększenie wydajności.
Marka Watko kieruje swoją ofertę do osob uprawiających waterpolo, ale również do zaawansowanych pływaków, którzy szukają urozmaicenia między treningami.
Waterpolo – sport w bałkańskim styluStroje do waterpoloWyposażenie boiska do waterpolo
Waterpolo – sport w bałkańskim stylu

Waterpolo – sport w bałkańskim stylu

Uwielbiają go Chorwaci i Serbowie, trzeba przyznać, że są oni mistrzami waterpolo. W Polsce ta dyscyplina sportowa również staje się coraz bardziej popularna. Odkrywamy potencjał basenu, który nie musi służyć tylko do pływania. Nie trzeba też spędzać w nim czasu w pojedynkę. Waterpolo jest grą zespołową, to inaczej piłka wodna. Na wodnym boisku znajdują się dwie drużyny, składające się z 7 zawodników. Celem jest zdobycie jak największej ilości punktów, trafiając piłką do bramki przeciwnika. Największym utrudnieniem jest głębokość basenu, wynosi ona minimum 1,8 m. To oznacza, że grając w waterpolo nie chodzimy po dnie basenu, a pływamy. Jest to więc niezwykle trudny i wymagający sport, jednocześnie fantastycznie modelujący sylwetkę i wzmacniający mięśnie.

Stroje do waterpolo

Stroje do waterpolo

Mecz rozgrywa się w basenie, zatem można przypuszczać, że zawodnicy zakładają stroje kąpielowe. Tak jest też w rzeczywistości. Są to jednak specjalne stroje i kąpielówki do waterpolo, które wyglądem nie różnią się od tych tradycyjnych, jednak muszą charakteryzować się bardzo dużą odpornością na chlor, wytrzymałością i elastycznością dla swobody ruchów. W przypadku kobiet stosuje się stroje zakrywające i mocno modelujące sylwetkę. Panowie wybierają kąpielówki bez nogawek, dobrze przylegające do ciała. Oprócz tego zawodnicy waterpolo muszą mieć specjalne czepki wiązane lub zapinane pod szyją oraz z osłoną na uszy.

Wyposażenie boiska do waterpolo

Wyposażenie boiska do waterpolo

Na boisku do waterpolo, podobnie jak w piłce ręcznej i nożnej, znajdują się dwie bramki. Są one jednak mniejsze i mają konstrukcję przystosowaną do mocowania w basenie. Na boisku zawsze znajduje się też jedna piłka, którą zawodnicy muszą wbić do bramki przeciwnej drużyny. Piłka musi być wykonana z materiału odpornego na działanie wody i chloru, a dodatkowo posiadać specjalną powierzchnię, zapewniającą lepszą przyczepność. Piłki do waterpolo różnią się wielkością i ciężarem. W naszej ofercie znajdziesz piłki treningowe, do gry rekreacyjnej, wykorzystywane na profesjonalnych zawodach, a także do poznawania zasad waterpolo.