Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Waterpolo

Waterpolo

Strona główna Waterpolo

Sprzęt do waterpolo

Marka Watko
Nową marką dedykowaną dla sportu waterpolo jest marka WATKO. Jest to córka marki Nabaiji powstałej w 2008 roku jako międzynarodowa marka pływacka grupy Decathlon. Tworzy ją zespół pływaków, pasjonatów, którzy codziennie pracują nad tym aby zapewnić Ci bezpieczeństwo i przyjemność podczas pływania.

W międzynarodowym centrum koncepcji w Hendaye w Kraju Basków codziennie pojawiają się innowacyjne produkty i nowe pomysły. Celem jest pomoc w osiągnięciu nie tylko celów sportowych, ale także zwiększenie wydajności.
Marka Watko kieruje swoją ofertę do osob uprawiających waterpolo, ale również do zaawansowanych pływaków, którzy szukają urozmaicenia między treningami.
Waterpolo – sport w bałkańskim styluStroje do waterpoloWyposażenie boiska do waterpolo
Waterpolo – sport w bałkańskim stylu

Waterpolo – sport w bałkańskim stylu

Uwielbiają go Chorwaci i Serbowie, trzeba przyznać, że są oni mistrzami waterpolo. W Polsce ta dyscyplina sportowa również staje się coraz bardziej popularna. Odkrywamy potencjał basenu, który nie musi służyć tylko do pływania. Nie trzeba też spędzać w nim czasu w pojedynkę. Waterpolo jest grą zespołową, to inaczej piłka wodna. Na wodnym boisku znajdują się dwie drużyny, składające się z 7 zawodników. Celem jest zdobycie jak największej ilości punktów, trafiając piłką do bramki przeciwnika. Największym utrudnieniem jest głębokość basenu, wynosi ona minimum 1,8 m. To oznacza, że grając w waterpolo nie chodzimy po dnie basenu, a pływamy. Jest to więc niezwykle trudny i wymagający sport, jednocześnie fantastycznie modelujący sylwetkę i wzmacniający mięśnie.

Stroje do waterpolo

Stroje do waterpolo

Mecz rozgrywa się w basenie, zatem można przypuszczać, że zawodnicy zakładają stroje kąpielowe. Tak jest też w rzeczywistości. Są to jednak specjalne stroje i kąpielówki do waterpolo, które wyglądem nie różnią się od tych tradycyjnych, jednak muszą charakteryzować się bardzo dużą odpornością na chlor, wytrzymałością i elastycznością dla swobody ruchów. W przypadku kobiet stosuje się stroje zakrywające i mocno modelujące sylwetkę. Panowie wybierają kąpielówki bez nogawek, dobrze przylegające do ciała. Oprócz tego zawodnicy waterpolo muszą mieć specjalne czepki wiązane lub zapinane pod szyją oraz z osłoną na uszy.

Wyposażenie boiska do waterpolo

Wyposażenie boiska do waterpolo

Na boisku do waterpolo, podobnie jak w piłce ręcznej i nożnej, znajdują się dwie bramki. Są one jednak mniejsze i mają konstrukcję przystosowaną do mocowania w basenie. Na boisku zawsze znajduje się też jedna piłka, którą zawodnicy muszą wbić do bramki przeciwnej drużyny. Piłka musi być wykonana z materiału odpornego na działanie wody i chloru, a dodatkowo posiadać specjalną powierzchnię, zapewniającą lepszą przyczepność. Piłki do waterpolo różnią się wielkością i ciężarem. W naszej ofercie znajdziesz piłki treningowe, do gry rekreacyjnej, wykorzystywane na profesjonalnych zawodach, a także do poznawania zasad waterpolo.