Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Stoły i akcesoria do tenisa stołowego

41 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

Stół do tenisa stołowego – w domu, w ogrodzie, w szkole i na hali sportowej

Nie musisz być na wysokim poziomie aktywności fizycznej, aby polubić tenis stołowy. To aktywność dla każdego, zarówno dla osób, które chcą urozmaicić swoje codzienne treningi, jak również tych, którzy nie preferują intensywnego wysiłku lub po prostu chcą ciekawie spędzić czas w gronie znajomych i rodziny. Stół do tenisa stołowego to coraz częstszy widok w przestrzeni prywatnej. Jeżeli tylko wystarczająco duża przestrzeń nam na to pozwala, możemy mieć go w domu lub w ogrodzie i na tarasie. Stół pingpongowy poszerza paletę możliwości organizacji zajęć w-fu w szkole, a także ofertę ogólnodostępnych obiektów sportowych. Co więcej, znalazł swoje miejsce w parkach publicznych.

Stół do tenisa jednoelementowy czy składany

Standardowy stół do tenisa stołowego ma wymiary:
Szerokość blatu: 152,5 cm
Długość blatu: 274 cm
Wysokość stołu do górnej krawędzi blatu: 76 cm
Wysokość siatki: 15,25 cm
Różnice najczęściej występują w jego konstrukcji. Jednoelementowy stół tenisowy to taki, którego nie można złożyć. Zawsze zajmuje tyle samo miejsca, dlatego jest polecany dla osób dysponujących odpowiednio dużą przestrzenią, aby mógł zawsze stać w jednym miejscu. Wyróżnia się stosunkowo lekką konstrukcją, jednak nie jest mobilny. Nie pozwala także na grę w pojedynkę. Stół do tenisa stołowego składany ma bardziej zaawansowaną budowę. Dla wygody transportowania wyposaża się go w kółka. W zależności od modelu jest składany całkowicie lub z opcją złożenia w połowie. Drugi wariant umożliwia samodzielne trenowanie bez partnera. Po złożeniu zajmuje niewiele miejsca. Jest więc częściej wybierany do użytku prywatnego.

Stół do tenisa stołowego, który przetrwa mocne uderzenia

Stabilność konstrukcji zapewnia stalowy stelaż ze wzmocnieniami. Stół do tenisa wsparty jedynie na 4 nogach jest najtańszą wersją, a jednocześnie najmniej stabilną. Jeżeli szukasz stołu dla dzieci, to możesz rozważyć jego zakup. Siatka jest najczęściej wykonana z polipropylenu, odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Do produkcji blatu wykorzystuje się drewno. Przy zakupie outdoorowego stołu zwróć uwagę na jego odporność na wpływ czynników atmosferycznych.