Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Lotki do badmintona

22 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń

Lotki do badmintona, bo nie tylko liczy się rakieta!

Lotki i rakiety do badmintona muszą tworzyć zgrany duet, ponieważ to od nich w znaczącym stopniu zależy jakość i skuteczność odbicia. Bardzo często nie zwracamy na lotki do badmintona aż tak dużej uwagi jak na rakietę, sądząc, że nie mogą one się zbyt bardzo różnić. Profesjonaliści doskonale jednak wiedzą, że lotka lotce nie równa i możemy wybierać ją spośród dwóch podstawowych rodzajów. Badminton jest sportem, który niektórym towarzyszy już od najmłodszych lat. Jest aktywnością, która doskonale sprawdza się podczas popołudniowego odpoczynku w ogrodzie, weekendowych wypadów nad jezioro czy też wakacyjnych wyjazdów biwakowych. Zestaw do badmintona możemy zabrać ze sobą wszędzie, nie tylko na salę treningową.

Piórowe lotki do badmintona

To jeden z dwóch rodzajów lotek – lotki piórowe. Te najbardziej profesjonalne wykonane są z naturalnych piór gęsich lub kaczych. Koniecznie musi się na lotce znaleźć 16 piór, tak wynika z przepisów. W przypadku rekreacyjnej gry nie jest to konieczne, chociaż większość lotek właśnie w ten sposób jest konstruowana. Piórowa lotka do badmintona cechuje się bardzo dobrymi właściwościami lotnymi, a także przewidywalnością lotu. Zawodnik ma nad nią dużą kontrolę, co wpływa na jego skuteczność i celność. W przypadku lotek piórkowych niższej jakości przekłada się to jednak na ograniczoną trwałość i krótszą żywotność. Dlatego też polecamy wybór piórkowych lotek wykonanych w 100% z wyselekcjonowanych piór gęsich lub kaczych.

Syntetyczne lotki do badmintona

Alternatywą dla piórowych, która jest często wybierana przez amatorów, jest syntetyczna lotka do badmintona. Wykonana jest z nylonu. To dobra opcja dla osób, które dopiero poznają badminton, na pewno będą usatysfakcjonowane z jej trajektorii lotu. Nie ma jednak tak dobrych właściwości lotnych, jak piórowa, ale wyróżnia się długą trwałością i odpornością na uszkodzenia. Można też je kupić za niższą cenę. Na tle lotek syntetycznych, zdecydowanie wyróżniają się lotki marki Yonex, których trajektoria lotu jest niesamowicie zbliżona do lotek piórowych.

Lotki do badmintona różnią się też prędkością. W przypadku lotek piórowych wyróżniamy wolne (76), średnie (77) i szybkie (78). Syntetyczne mają następujące oznaczenia: wolne są zielone, średnie niebieskie, a szybkie oznacza się kolorem czerwonym.