Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Buty do tenisa stołowego

4 artykuł artykułów

Sortuj

 

Buty do tenisa stołowego – w sporcie nigdy nie zapominaj o stopach!

W tenisie stołowych poruszasz się po niewielkiej powierzchni, tak naprawdę tylko wzdłuż jednej krawędzi stołu. Bardziej aktywne są ręce, ponieważ w grze uderzamy rakietką trzymaną w dłoni. Amatorzy często lekceważą więc konieczność zakupu odpowiedniego obuwia, koncentrując się jedynie na wyborze odpowiedniej rakiety, a niekiedy też stołu (jeżeli planujemy grać w domu). Nie bez powodu jednak powstały buty do tenisa stołowego, czyli specjalne obuwie, które jest dedykowane dla uprawiających tę konkretną dyscyplinę sportową. Nogi podczas gry również pracują, bardziej niż jesteśmy tego świadomi. Cały ciężar ciała opiera się na stopach, wykonujemy krótkie, lecz szybkie i dynamiczne ruchy, pulsacyjne i zwrotne. Buty do tenisa stołowego to zatem inwestycja w Twoje zdrowie i bezpieczeństwo.

Przede wszystkim przyczepność

Rozgrywki w tenisa stołowego rozgrywane są na hali, gdzie jest nawierzchnia gumowa. Buty do tenisa stołowego zapobiegają ślizganiu się podczas gry, a także pozwalają stopie utrzymać się w konkretnym miejscu. Newralgiczne miejsca podeszwy są wzmocnione w celu zwiększenia przyczepności do podłoża. Dynamiczny ruch wymaga ponadto dobrego trzymania stopy, szczególnie z przodu. Buty do tenisa stołowego powinny także posiadać cholewkę wykonaną z lekkiego, przewiewnego materiału. Dzięki temu wilgoć jest lepiej odprowadzana na zewnątrz, co przekłada się na większy komfort gracza.

Buty do tenisa stołowego, które nie pozostawiają śladów

Już w szkole na lekcji w-fu zwracano szczególną uwagę na zmianę obuwia. Ważne było nie tylko to, aby podeszwa była czysta, ale też nie pozostawiała trwałych śladów na podłodze. Buty do tenisa stołowego są przystosowane do gry na hali. Nie pozostawiają śladów, pozwalają więc zachować czystość i estetyczny wygląd obiektu sportowego. Nie zapominaj o butach! Sport, nawet ten z pozoru mniej wymagający, prawie zawsze naraża Twoje stopy na większe obciążenie niż przy normalnym chodzeniu. Chcesz uniknąć kontuzji? Zrezygnuj z uniwersalności.