Zamów i odbierz w Decathlon z darmową dostawą

Buty do badmintona

37 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń

Buty do badmintona – maksymalny komfort, zwrotność i przyczepność

Badminton jest sportem, który niektórzy uprawiają zawodowo lub przynajmniej regularnie trenują na boisku. Jeżeli Ty również nie traktujesz go tylko w kontekście rekreacji, to powinieneś swój sprzęt uzupełnić o odpowiednie buty do badmintona. Jest to specjalne obuwie, które nieco różni się od typowego obuwia sportowego. Buty do badmintona marki Yonex są warte uwagi, ponieważ zostały one stworzone na potrzeby najlepszych graczy. Ich konstrukcja została zaprojektowana z uwzględnieniem warunków, jakie panują na korcie, jak też specyfiki ruchów wykonywanych przez zawodników. Kluczowych jest kilka cech, a także zachowanie równowagi pomiędzy prędkością i stabilnością.

Buty do badmintona męskie i damskie

W naszej ofercie dostępne są buty do badmintona damskie i męskie. Wszystkie modele posiadają najważniejsze cechy, jakimi powinno się charakteryzować obuwie przeznaczone do uprawiania tej dyscypliny sportowej. Przede wszystkim posiadają gumową podeszwę. Tylko taka gwarantuje bardzo dobrą przyczepność i zapobiega ślizganiu się po boisku. Jest to szczególnie ważne, ponieważ badminton jest dyscypliną bardzo dynamiczną, cechującą się częstymi i dynamicznymi zmianami ruchów. Równie ważna jest amortyzacja, buty do badmintona męskie i damskie muszą posiadać specjalną wkładkę, pozwalającą odciążyć staw skokowy podczas dynamicznego poruszania się po korcie i manewrowaniu rakietą. Dzięki temu ograniczone zostaje ryzyko kontuzji. Buty do badmintona muszą też zapewniać komfort noszenia. Zatem ważne jest, aby były lekkie, a materiał, z jakiego są wykonane umożliwiał odprowadzanie wilgoci na zewnątrz. Jednocześnie warto jest zwrócić uwagę na połączenia materiałów, czy zostały wykonane właściwą techniką, gwarantującą trwałość.

Buty do badmintona dziecięce

W naszym sklepie znajdzie się też obuwie dla najmłodszych miłośników badmintona. Już od pierwszych treningów warto zadbać o zdrowie małych zawodników, dając im przy tym komfort, wygodę i bezpieczeństwo gry. Oferujemy buty do badmintona dziecięce z gumową podeszwą i wkładką amortyzującą, a także w ciekawych wariantach kolorystycznych.