Zamów z darmową dostawą do sklepu Decathlon i odbierz już za 1H!

Buty rowerowe, ochraniacze do butów na rower

28 artykuł artykułów

Sortuj

Dodano Twój produkt
Zobacz opis produktu (0/5)
Otwórz
Brak produktów do porównania
Twoja porównywarka jest pełna. Usuń jeden z produktów.
Usuń
 

BUTY ROWEROWE I OCHRANIACZE BUTÓW

Rekreacyjna jazda rowerowa nie wymaga specjalnego przygotowania, dlatego jest to sport, który uprawiany jest najczęściej przez Polaków. Płaskie buty sportowe, wygodne spodenki i bluzka – to powinno wystarczyć. Jeżeli jednak chcesz zapewnić sobie większy komfort jazdy, a rower jest sprzętem, który ma pomóc Ci w pracy nad formą, to nie możesz ograniczyć się do zwykłych butów sportowych, które masz w swojej szafie. Ci, którzy na liczniku mają już kilkaset przejechanych na rowerze kilometrów, na pewno zastanawiają się nad zakupem profesjonalnych butów rowerowych. Warto przy tej okazji również zainwestować w ochraniacze na buty. One także mogą okazać się bardzo dużym udogodnieniem podczas jazdy w trudnych warunkach.

Buty rowerowe to nie klasyczne buty sportowe

Zanim wybierzemy profesjonalne buty na rower, warto uświadomić sobie, jak bardzo różnią się one od tradycyjnych butów sportowych czy też butów do biegania. Obecnie większość z nich przystosowana jest do montażu zatrzaskowego systemu SPD, buty są wpinane w pedały. Nie jest jednak konieczne posiadanie takiego roweru, z powodzeniem w większości butach rowerowych można jeździć na pedałach zwykłych.

Buty rowerowe mają znacznie sztywniejszą podeszwę, niż tradycyjne buty sportowe. Najbardziej sztywne podeszwy lepiej przenoszą energię na pedały, jednak równocześnie utrudniają chodzenie. Najsztywniejsze podeszwy stosowane są w rowerach szosowych, te o mniejszej sztywności w rowerach trekkingowych.

Przy zakupie butów szosowych należy wziąć pod uwagę rodzaj roweru, jaki posiadamy. Buty szosowe charakteryzują się płaską i gładką podeszwą, są lekkie i twarde. Buty MTB posiadają podeszwę z klockowatym bieżnikiem, co zwiększa ich przyczepność. Buty turystyczne, miejskie swoim wyglądem przypominają buty trekkingowe. Mają miękką podeszwę i gwarantują nie tylko komfortową jazdę, ale też wygodne chodzenie.

Kupujesz buty rowerowe? Potrzebujesz ochraniaczy na buty!

Kupując profesjonalne buty rowerowe, warto zastanowić się również nad ochraniaczami. Chronią one buty przed zabrudzeniami podczas jazdy po trudnym terenie i w niesprzyjających warunkach pogodowych. Mogą być ocieplane i powinny być koniecznie wodoodporne. W jeździe szosowej zapewniają ochronę przed wiatrem, co ma wpływ zarówno na komfort jazdy, jak też zdrowie kolarza.

Zarówno buty rowerowe, jak ochraniacze dostępne są w sklepie Decathlon. To odpowiednia okazja, aby skompletować strój rowerowy i cieszyć się jeszcze lepszymi wynikami i jeszcze większym komfortem i wygodą podczas jazdy.